PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Endodonta odpowie za wyłudzenia

Autor: nieck • Źródło: en
20-12-2021, 08:03
Endodonta odpowie za wyłudzenia Dentysta zdefraudował publiczne pieniądze (fot. Pixabay)
Dentysta został aresztowany za przywłaszczenie 8 mln dolarów z funduszu pożyczkowego na rzecz osób dotkniętych przez pandemię COVID-19.
  • 43-letni endodonta z Oregonu został aresztowany za oszustwa finansowe.
  • Starał się wyłudzić pożyczki z funduszu pomocowego uruchomionego w Stanach Zjednoczonych dla małych firm oraz dla restauracji, by je chronić przed skutkami gospodarczymi pandemii COVID-19.
  • Dentysta leczył pacjentów, będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Endodonta Salwan Adjaj, pracujący na terenie stanu Oregon został aresztowany 15 grudnia 2021 r. pod zarzutem kradzieży 8 mln dolarów z funduszu pomocowego dla  poszkodowanych w wyniku panującej pandemii COVID-19. Odpowie za fałszowanie tożsamości przez internet i oszustwa teleinformatyczne,  jak podaje biuro prokuratora stanu Oregon.

Krótka historia oszustw dentysty

W marcu 2021 r. Adjaj złożył dziesiątki fałszywych wniosków kredytowych do Small Business Administration (SBA) w stanie Oregon, aby uzyskać pieniądze w ramach programu pomocowego dla małych firm poszkodowanych przez pandemię (program uruchomiony w ramach ustawy Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act).

Ubiegając się o pożyczki Adjaj  posługiwał się nazwami i numerami identyfikacyjnymi fikcyjnych podmiotów gospodarczych. Ponadto  wykorzystał fałszywe informacje o datach rozpoczęcia działalności, liczbie pracowników i lokalizacjach, a także tożsamości rzekomych właścicieli firm.

W większości sfałszowanych wniosków podawał swoje miejsce zamieszkania jako firmowy adres pocztowy. 

Gdy większość tych wniosków została odrzucona przez Small Business Administration, Adjaj wpadł na pomysł, by wyłudzić pieniądze z funduszu przeznaczonego na wsparcie dla restauracji.

W maju 2021 r. dentysta złożył trzy wnioski dotyczące fikcyjnych restauracji, które miały znajdować się w Sarasocie w Miami i Daytona Beach na Florydzie.  Według Departamentu Sprawiedliwości, tym razem był bardziej skuteczny i na konto dentysty wpłynęło prawie 8 milionów dolarów jako pożyczki pomocowe.

Dentysta zażywał narkotyki w pracy

Nie po raz pierwszy 43-letni dentysta z Oregonu złamał prawo. W sierpniu 2020 r. Oregon Board of Dentistry zawiesił jego licencję dentystyczną ze skutkiem natychmiastowym.

Od marca 2016 r. do stycznia 2020 r. Adjaj zamówił w firmie medycznej 23 różne leki (łącznie 69 330 jednostek). Nie zostały mu one przepisane, sam Adjaj  nie przepisał ich także swoim pacjentom.

Adjaj został oskarżony o wykonywanie zabiegów stomatologicznych pod wpływem substancji psychotropowych. Dentysta przyznał się do rozprowadzania sterydów anabolicznych za gotówkę oraz kupowania i używania  diazepamu. jak podaje izba lekarska z Oregonu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   oszuści   pożyczki   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH