PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Elektroniczna baza danych o odpadach - później

Autor: miro • Źródło: ms
21-01-2020, 08:03
Elektroniczna baza danych o odpadach - później Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Senacka Komisja Ochrony Środowiska jednogłośnie opowiedziała się za przesunięciem terminu pełnego wejścia w życie elektronicznej bazy danych o odpadach (BDO). Senatorowie postulują, aby stało się to 6 miesięcy później.

W Senacie wprowadzono poprawki, postulowane m.in. przez Konfederację Lewiatan, a dotyczące sprawozdawczości za 2019 r. Ustawa trafi teraz z powrotem do Sejmu, który ma rozważyć poprawki Senatu.

- Elektroniczna baza danych o odpadach jest bardzo potrzebna, ale nie do końca dopracowana na poziomie technicznym. Brak możliwości wygenerowania określonych dokumentów, bądź wykonania pewnych obowiązków rejestracyjnych w przypadku awarii lub niepełnej funkcjonalności BDO, mogłoby spowodować negatywne konsekwencje nie tylko dla przedsiębiorców gospodarujących odpadami, ale również dla funkcjonowania całego systemu - mówił Dominik Gajewski, radca prawny, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Lewiatan popiera wszystkie działania, które usprawniają gospodarowanie odpadami, w szczególności te, które mają ograniczyć szarą strefę. Jest też zwolennikiem bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami (BDO). Dzięki temu systemowi możliwe będzie gromadzenie danych związanych z gospodarką odpadami. BDO będzie istotnym elementem systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
odpady medyczne   sejm  

POLECAMY W SERWISACH