PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Egzaminy w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta zdalnie i stacjonarnie

Autor: miro • Źródło: ms
19-11-2020, 08:09
Egzaminy w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta zdalnie i stacjonarnie Szkolenia w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta
Egzaminy kończące szkolenia w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta będą mogły być przeprowadzane zdalnie, ale tam gdzie to możliwe - stacjonarnie.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 18 listopada 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie szkoleń w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta.

Osoba wykonująca badania diagnostyczne, zabiegi lub leczenie, z zastosowaniem promieniowania jonizującego, a także osoba nadzorująca ich wykonywanie, jest zobowiązana do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta.

W celu wykonania obowiązku, o którym mowa w ust. 1, ww. osoba, jest obowiązana uzyskać co najmniej 20 punktów szkoleniowych w ciągu kolejnych 5 lat tj. do 22 września 2024 r.

W rozporządzeniu zostały określone dwie formy szkolenia: szkolenie stacjonarne, podczas którego przekazywanie wiedzy w ramach szkolenia odbywa się przy bezpośrednim udziale kadry dydaktycznej oraz uczestników szkolenia, w tym samym czasie i w tym samym miejscu oraz szkolenie na odległość, podczas którego przekazywanie wiedzy w ramach szkolenia odbywa się z wykorzystaniem infrastruktury informatycznej i oprogramowania umożliwiających m.in. stosowanie metod i technik kształcenia na odległość oraz sprawdzenie wiedzy po zakończeniu każdego bloku tematycznego oraz wgląd do wyników takiego sprawdzenia.

Rozporządzenie tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH