PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

EDM: do kiedy okres dostosowawczy?

NRL/ŁS
23-10-2013, 13:37
EDM: do kiedy okres dostosowawczy? EDM: do kiedy okres dostosowawczy? (Fot. Fotolia)
Możliwość stosowania papierowej formy dokumentacji do sierpnia 2017 r., a w wypadku lekarzy i lekarzy dentystów wystawiających recepty dla siebie i członków rodziny do sierpnia 2020 r. – to sierpniowe propozycje resortu zdrowia. Niby dobre, jednak zdaniem dentystów – niewystarczające.

Znowu głos mają dentyści z Komisji Stomatologicznej NRL. Stomatolodzy pozytywnie ocenili przedstawione przez ministra zdrowia w sierpniu 2013 r. założenia do projektu zmiany ustawy mające wydłużyć okres możliwego stosowania papierowej dokumentacji medycznej. Jednak nie bez zastrzeżeń.

- Proponowane zmiany są w ocenie Komisji Stomatologicznej niewystarczające z punktu widzenia lekarzy prowadzących indywidualne i grupowe praktyki lekarskie. Przedłużenie okresu dostosowawczego jedynie do sierpnia 2017 r. może być niewystarczające, biorąc pod uwagę ogromny zakres nowych obowiązków i wydatków związanych z taką formą prowadzenia dokumentacji - przekonują członkowie KS NRL.

Dentyści zwrócili się do Naczelnej Rady Lekarskiej z apelem o podjęcie działań mających na celu zmianę ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta w zakresie obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej od 1 sierpnia 2014 r.

Chcą także, aby koszty wdrożenia w praktyce elektronicznej dokumentacji medycznej były refundowane przez państwo, tak jak w wypadku obowiązku posiadania kasy fiskalnej (czytaj więcej tutaj).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH