• Prokuratura  skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko nieuczciwemu dentyście.
  • Przez wiele lat występował o refundację do NFZ za zabiegi które opłacone już przez pacjentów w ramach prywatnej praktyki.
  •  Za wyłudzenia publicznych pieniędzy od NFZ grozi kara mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jaworze  nadal ustalają jak dużą kwotę zdefraudował dentysta z Bolkowa.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą pracowali nad tą sprawą od czerwca 2019 r. i przesłuchali kilkuset świadków, którzy byli pacjentami stomatologa z Bolkowa. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy zabezpieczonych dokumentów przedstawiono podejrzanemu dentyście  118 zarzutów.

Jak wynika z materiału dowodowego, leczenia odbywały się w ramach prywatnej praktyki i były w związku z tym opłacane przez pacjentów. Lekarz nie wystawiał jednak paragonów za usługę, a za  świadczenia żądał refundacji z NFZ.

W 2017 r. dentysta naraził Dolnośląski OW Narodowego Funduszu Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości blisko 8 tys. zł.

 Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zastosowała środki zapobiegawcze, nie tylko w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pacjentami bolkowskiego gabinetu stomatologicznego, ale również zabezpieczenia majątkowego - zajęto samochód dentysty  wartego blisko 150 tys. zł.

Do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze wpłynął już akt oskarżenia przeciwko nieuczciwemu lekarzowi. Za popełnione przestępstwa dentyście grozi kara do 8 lat więzienia.