PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta wydawał zaświadczenia o przeciwskazaniach do noszenia maseczek

ms
28-09-2020, 10:05
Dentysta wydawał zaświadczenia o przeciwskazaniach do noszenia maseczek Przeciwskazania do noszenia maseczek (foto: pixabay)
Stomatolog z Offenburga wydawał zainteresowanym zaświadczenia (bez ich uprzedniego badania lub konsultacji lekarskiej), że nie wolno im nosić maski ze względów zdrowotnych. Takie dokumenty otrzymało ponad stu pacjentów Sprawą zajęła się prokuratura.

Prokuratura potwierdziła, iż prowadzone jest śledztwo „w sprawie podejrzenia o wydanie nieuprawnionych świadectw zdrowia”. Przeszukano gabinet dentystyczny i zabezpieczono dowody.

Według prokuratury zakres kar za to przestępstwo waha się od grzywny do dwóch lat więzienia. Pacjenci natomiast mogą być winni wykroczenia administracyjnego zagrożonego grzywną.

- Dowody są obecnie oceniane, dochodzenie w sprawie trwa, dlatego w tej chwili nie jest jeszcze jasne, czy dentysta zostanie postawiony w stan oskarżenia. Dochodzenie ma zostać sfinalizowane do końca 2020 r. – podała prokuratura.

Stomatolog stwierdził, że nie ma nic do ukrycia i dlatego po konsultacjach ze swoim prawnikiem przekazał śledczym karty swoich pacjentów. Podkreślił, że są poprawnie prowadzone.

Dentysta prawdopodobnie będzie mógł skorzystać z pomocy specjalistów - w celu wsparcia oceny mówiącej o zagrożeniu zdrowia podczas noszenia maseczki. Stomatolog stwierdził, że jest sto powodów, aby nie nosić maski.

To nie tylko problem dentysty z Offenburga. Dziennikarze, podając się za pacjentów, udawali się do stomatologów i prosili o zaświadczenia, które otrzymywali po stwierdzeniu, że nie mogą nosić maseczek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   maseczki higieniczne  

POLECAMY W SERWISACH