• Dentysta, złapany przez policję za jazdę po pijanemu próbował wręczyć łapówkę, gdy przekupstwo się nie udało - udawał zawał
  • Sąd Rejonowy w Legnicy skazał dentystę na jeden rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 12 tys. zł kary. Dodatkowo sędziowie orzekli trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych
  • Skazany dentysta wyraził skruchę, przyznając się do popełnienia zarzucanych mu czynów

Jazda na podwójnym gazie, próba wręczenia łapówki 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości na dentystę nałożono karę jednego roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata oraz 3 tys. zł grzywny. Dodatkowo sędziowie orzekli wobec winnego trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (trwa od 5 lutego 2023 r. - dnia zatrzymania pijanego przez policję).

Dentysta zaproponował kontrolującym go policjantom łapówkę za odstąpienie od czynności. Gdy przekupstwo nie poskutkowało, stomatolog miał symulować zawał. Próba wręczenia łapówki skutkowała 9 tys. zł kary. Skazany musiał ponieść dodatkowo 7,3 tys. zł kosztów postępowania.

Skazany dentysta wyraził skruchę, przyznając się do popełnienia zarzucanych mu czynów. 

Za przekupstwo policjanta dentyście groziła kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Nietrzeźwy stomatolog przyjmował pacjentów

Do podobnych zdarzeń z udziałem lekarza dentysty doszło we wrześniu 2021 r. w Tarnowskich Górach. W jednym z tamtejszych gabinetów nietrzeźwy stomatolog zaczął przyjmować pacjentów. Rozpoczął nawet zabieg polegający na ekstrakcji zęba. Ostatecznie został ujęty przez policję … za kółkiem samochodu.

Wyrok Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach brzmiał:

  • 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej;
  • kara 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.