• Dentysta podczas leczenia stomatologicznego zmuszał kobiety do czynności seksualnych
  • Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z napastowanych pacjentek, uciekła z fotela dentystycznego i natychmiast sprawę zgłosiła policji
  • Lekarz wyrokiem sądowym skazany został na 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności
  • Dentysta cały czas nie przyznaje się do winy i w postępowaniu apelacyjnym wnosi o uniewinnienie. Natomiast zgwałcona kobieta chce podwyższenia kary do 5 lat więzienia. Wyrok w sądzie odwoławczym ma zapaść 29 marca.

Dentysta skazany za napastowanie seksualne pacjentek

Sędziowie Sądu Rejonowego Lublin-Zachód orzekli, że dentysta wykorzystywał sytuację i podczas leczenia stomatologicznego zmuszał kobiety do czynności seksualnych, w tym to seksu oralnego. Lekarz usłyszał wyrok: 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna otrzymał także zakaz wykonywania zawodu na 6 lat i nakaz zapłaty 22 tys. zł zadośćuczynienia trzem pokrzywdzonym pacjentkom.

Dentysta od sierpnia 2021 r. przebywał w areszcie tymczasowym, z którego został zwolniony w lutym 2022 r. za kaucją. Obecnie znajduje się pod dozorem policji.

Jedna z ofiar dentysty zawiadomiła policję 

Sprawa wyszła na jaw, gdy na policję zgłosiła się jedna z pacjentek, która uciekła z gabinetu dentysty. Według ustaleń śledczych, dentysta miał zmusić kobietę do obcowania płciowego. W trakcie zabiegu dentysta zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie obniżył fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji. 

Okazało się, że ten sam dentysta doprowadził do  czynności seksualnych dwie inne kobiety. 

Zgodnie z aktem oskarżenia  lekarz "ocierał się kroczem" o pokrzywdzone oraz "zbliżał krocze do ich twarzy". W opinii śledczych, lekarz działał w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego. Wykorzystał zaskoczenie kobiet i działał podstępnie. 

Dentystę oskarżono, że wykorzystał sytuację leczenia stomatologicznego, aby przemocą doprowadzać do obcowania płciowego. 

Sprawa dentysty w sądzie apelacyjnym

Podczas dochodzenia i procesu sądowego lekarz dentysta nie przyznał się do popełnionych czynów. 

Teraz dentysta przed sądem apelacyjnym domaga się uniewinnienia. Zgwałcona kobieta – podwyższenia kary do 5 lat więzienia. Wyrok w sądzie odwoławczym ma zapaść 29 marca.

Grzegorz T. przyjmował w gabinecie w Lublinie oraz w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego.