• 63-letni lekarz dentysta dopuścił się 300 oszustw, w wyniku których naraził Zachodniopomorski OW NFZ na straty w wysokości 46 tys. zł
  • Ustalono, że lekarz dentysta, wykonując usługi stomatologiczne "na NFZ", przekazywał do rozliczeń z płatnikiem nieprawdziwe informacje o rzekomo zrealizowanych świadczeniach, których faktycznie nie wykonywał
  • Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat 

Dentysta z zarzutami oszustw na szkodę NFZ 

Oskarżony o oszustwa 63-letni lekarz dentysta dopuścił się 300 oszustw, w wyniku których naraził Zachodniopomorski  OW NFZ na straty w wysokości 46 tys. zł. Stomatolog, który  nie był dotychczas karany sądownie, przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Co prawda do oszustw doszło pomiędzy majem a grudniem 2008 r., ale dopiero teraz zakończono śledztwo, w toku którego prokuratura przesłuchała ok. 300 świadków.

Pacjenci płacili, a dentysta wystawiał rachunki NFZ

Ustalono, że lekarz dentysta, wykonując usługi stomatologiczne "na NFZ", przekazywał do rozliczeń z płatnikiem nieprawdziwe informacje o rzekomo zrealizowanych świadczeniach, których faktycznie nie wykonywał. Zdarzały się także sytuacje, kiedy to stomatolog pobierał za leczenie opłaty od pacjentów i jednocześnie wykazywał ich jako osoby korzystające ze świadczeń w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. 

Mężczyzna nie był dotychczas karany sądownie. 

Na mieniu dentysty prokurator zastosował zabezpieczenie majątkowe.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.