PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści mają prawo wnioskować o rzadsze raportowanie list oczekujących

ms
04-11-2020, 09:17
Dentyści mają prawo wnioskować o rzadsze raportowanie list oczekujących Wymóg raportowania pierwszego wolnego terminu
Komisja Stomatologiczna NRL udostępniła wzór wniosku, z którego podmioty, współpracujące z NFZ w zakresie leczenia stomatologicznego, mogą skorzystać, aby otrzymać decyzję zezwalająca na raportowanie pierwszego wolnego terminu raz w tygodniu.

Andrzej Cisło wiceprezes NRL i przewodniczący KS NRL wyjaśnia, że Prezydium NRL 15 października 2020 r. zwróciło się do ministra zdrowia o podjęcie działań legislacyjnych zmierzających do zawieszenia na czas trwania stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego obowiązków sprawozdawania do NFZ danych dotyczących list oczekujących (odpowiedzi, jak dotąd nie ma). Chodzi o:
- sprawozdania liczby osób wpisanych w harmonogramie przyjęć według stanu na ostatni dzień miesiąca;
- informacje o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia (dane, o których mowa w art.23 ust. 1 pkt 3 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, dla list oczekujących z okresem oczekiwania krótszym niż 6 miesięcy),
- obowiązek umożliwienia świadczeniobiorcom umawiania się drogą elektroniczną na wizyty, monitorowania statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia oraz powiadamiania o terminie udzielenia świadczenia.

Tymczasem rośnie liczba raportowanych codziennie przypadków nowych zakażeń. Stomatologia jest w najwyższym  stopniu podatna na transmisję wirusa i kwestia skupienia się na reżimie sanitarnym jest po prostu kwestią rozsądku i wymogu chwili.

Wzór wniosku do NFZ
pdf
doc

Ponieważ lipcowe zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej przyporządkowały wszelkie czynności prezesowi NFZ, wniosek powinien być skierowany do niego. Z drugiej strony, to Oddziały Wojewódzkie na co dzień administrują relacjami ze świadczeniodawcami. Wyjściem rekomendowanym jest wysłanie wniosku do prezesa NFZ z jednoczesnym wysłaniem jego kopii na adres macierzystego OW NFZ.

Szczegóły Komisja Stomatologiczna NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kolejki oczekujących   Andrzej Cisło  

POLECAMY W SERWISACH