PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Czy zapisywać pacjentów, skoro nie ma pewności przedłużenia kontraktu z NFZ?

Autor: miro • Źródło: miro
07-10-2013, 12:27
Czy zapisywać pacjentów, skoro nie ma pewności przedłużenia kontraktu z NFZ? Czy zapisywać pacjentów, skoro nie ma pewności przedłużenia kontraktu z NFZ?
Sytuacja to dość powszechna, w której lista pacjentów czekających na leczenie stomatologiczne w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego jest „długa" na kilka miesięcy. Czy gabinet stomatologiczny powinien zapisywać kolejnych chętnych, skoro nie jest pewien czy podpisze kontrakt na świadczenie usług w ramach NFZ?

Na to pytanie odpowiadają specjaliści z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Oto konkretna sytuacja. W przychodni stomatologicznej terminy wizyt na 2013 r. zostały zapełnione. Przychodnia nie ma pewności, że w 2014 r. nadal będzie współpracować z NFZ, nie wie zatem czy powinna rejestrować pacjentów na przyszły rok. Pyta zatem jak poradzić sobie z tak trudną sytuacją.

Odpowiedź OW NFZ w Olsztynie jest taka. Umowy w rodzaju leczenie stomatologiczne są podpisane do 31 grudnia 2014 r. Do 30 listopada 2013 r. ustalony zostanie tylko poziom finansowania na okres od 01 stycznia 2014 do 31 grudnia 2014 r. - i nawet jeżeli świadczeniodawca (gabinet stomatologiczny) nie wyrazi zgody na propozycję NFZ w tym punkcie - to realizuje umowę na dotychczasowych warunkach do 28 lutego 2014 r. Tak więc można zapisywać pacjentów do końca 2014 roku, a już na pewno do 28 lutego 2014 r.

Z taką argumentacją warto się zapoznać, gdyż podobna sytuacja może występować na terenie innych OW NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH