PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy dentysta może odmówić leczenia niezaszczepionego pacjenta?

Autor: miro • Źródło: ms
09-02-2022, 13:40
Czy dentysta może odmówić leczenia niezaszczepionego pacjenta? Szczepienie przed wizytą u dentysty Fot. Shutterstock
Sprawa dotyczyła pacjentki, która wybrała się na leczenie do centrum dentystycznego w Nicei. Tam odmówiono jej leczenie, bo była niezaszczepiona przeciwko COVID-19.

 

Claire, 30-latka z Lazurowego Wybrzeża, przyjechała do centrum dentystycznego w Nicei w celu podjęcia leczenia stomatologicznego. Przed rozpoczęciem terapii lekarz dentysta zapytał kobietę, czy ta jest zaszczepiona przeciwko COVID-19. Pacjentka – zgodnie z prawdą – zaprzeczyła. W tej sytuacji dentysta oświadczył, że odstępuje od rozpoczęcia leczenia, gdyż nie chce narażać na niebezpieczeństwo siebie i pozostały personel lecznicy.

Rozżalona pacjentka zgłosiła fakt odmowy leczenia na posterunku żandarmerii. Funkcjonariusze zdecydowali jednak, że nie będą podejmowali interwencji w tej sprawie, skomentowali tylko, że lekarz dentysta ma swoje prawa.

Sprawa trafiła do Rady Stowarzyszenia Chirurgów Stomatologicznych Alpes-Maritimes.

- Leczymy zaszczepionych i nieszczepionych bez różnicy, powiedział chirurg stomatologiczny Ludovic Barbry, prezes regionalnego stowarzyszenia lekarzy dentystów. - Stosujemy się do zaleceń naszych władz krajowych - dodał.

W tej konkretnej sprawie nie podjęto żadnych działań.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjent   COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH