PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Błąd dentystki: batalia w sądach o 500 zł

Autor: miro • Źródło: ms
08-10-2016, 09:00
Błąd dentystki: batalia w sądach o 500 zł Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
NFZ wyłapał oszustwo dentystki na 500 zł. Obwiniona kobieta udowadnia, że to pomyłka. Sprawa z 2014 r. toczy się przed sądami do dzisiaj. Wyrok 18 października?

Według dentystki, popełniła dwie pomyłki: do dokumentacji medycznej wpisała błędną datę wizyty i dodatkowo wyspecyfikowała w rozliczeniach z NFZ trzy, zamiast dwa leczone zębów. To wszystko.

Te same przewinienia NFZ zakwalifikował jako próbę wyłudzenia pieniędzy na kwotę 500 zł. Sprawa trafiła do prokuratury, a później do sądu w Hajnówce. Ten umorzył postępowanie, nakładając na dentystkę obowiązek wpłacenia 500 zł na cel charytatywny.

Obie strony postępowania wniosły apelację. Dentystka nie zgadza się z karą, utrzymując, że popełniła zaledwie pomyłki. Prokurator żąda wyroku skazującego.

Obrona dentystki wskazuje, że oskarżona nie miała pomocy dentystycznej. Dokumentację z reguły uzupełniała po pewnym czasie, w takiej sytuacji mogło dojść do pomyłek. Co więcej w tym czasie dentystka miała nadwykonania na kilka tysięcy złotych. Wiedząc, że odzyskanie tych pieniędzy nie jest sprawą prostą. Dlaczego miałaby oszukiwać raptem na 500 zł?

O tym jak było zadecydować ma, w trakcie rozprawy apelacyjnej, Sąd Okręgowy w Białymstoku.

Więcej: Współczesna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   oszuści   sąd  

POLECAMY W SERWISACH