• ORL Lekarska w Zielonej Górze, jako pierwsza w Polsce, zapewniła wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom, członkom lubuskiej OIL możliwość korzystania z pomocy prawnej niemal w dowolnej chwili
  • Paweł Barucha, wiceprezes NRL i przewodniczący KS NRL wskazał, że to właśnie izby lekarskie mogą i powinny udzielać wszelkiej, koniecznej pomocy prawnej
  • Każdy, płacący składki, ma prawo domagać się pomocy ze strony samorządu lekarzy i lekarzy dentystów

Medycy z OIL w Zielonej Górze z bezpłatną pomocą prawną

W związku z coraz większą potrzebą opieki prawnej i konsultacji prawnych dla nas lekarzy zarówno w zakresie prawa medycznego, jak również poszczególnych dziedzin prawa wpływających na nasze codzienne decyzje,

Okręgowa Rada Lekarska w Zielonej Górze, jako pierwsza w Polsce, zapewniła wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom członkom Okręgowej izby Lekarskiej w Zielonej Górze możliwość korzystania z pomocy prawnej w dowolnej chwili dnia.

Skorzystanie z pomocy prawnej nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek opłat, gdyż koszt fachowego wsparcia jest finansowany ze składek-członkowskich.

Pomoc prawna dla lekarzy dentystów szczególnie cenna 

Przypomnijmy, że w rozmowie z infoDENT24.pl Paweł Barucha, wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL powiedział m.in., że to właśnie izby lekarskie mogą i powinny udzielić zawsze wszelkiej, koniecznej pomocy prawnej. (…)

Każdy, płacący składki, ma prawo domagać się pomocy ze strony samorządu. Z pewnością zostanie potraktowany z należytą atencją, której często brakuje urzędnikom niezwiązanym z samorządem lekarzy i lekarzy dentystów i nie chodzi tylko o rutynowe pytanie "kawa czy herbata". 

Reprezentowanie lekarzy i lekarzy dentystów w każdej, wymagającej tego sprawie jest istotne, bo prawo może się różnić w zależności od urzędnika go interpretującego. Jak to działa, lub raczej nie działa, pokazują chociażby interpretacje wydawane w ramach Krajowej Informacji Skarbowej.

Przykłady te pokazują z jakimi sytuacjami może zetknąć się lekarz dentysta. Bez szybkiej pomocy izby lekarskiej w starciu z biurokratyczną machiną z reguły będzie na przegranej pozycji (…)