PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Akt oskarżenia przeciwko dentystce w sądzie

Autor: miro • Źródło: ms
04-02-2021, 10:43
Akt oskarżenia przeciwko dentystce w sądzie Akt oskarżenia przeciwko dentystce (fot. pixabay)
W ocenie biegłych, 65-letnia stomatolog nie zrobiła zdjęcia pantomograficznego pacjentki, a w wyniku obrania nieprawidłowego sposobu leczenia kobiety - spowodowała naruszenie czynności narządu żucia trwający powyżej siedmiu dni i doprowadziła do pogorszenia stanu psychicznego powódki.

Pacjentka zgłosiła się do leczenia z brakiem dwóch górnych zębów. Stomatolog zaproponowała uzupełnienie braków i wykonanie mostu na włóknie szklanym.

Po leczeniu pacjentka ponownie trafiła do dentystki ze względu na stan zapalny, któremu towarzyszył ból. Jeden z zaordynowanych leków skutkował pojawieniem się wysypki.

Leczona osoba zgłosiła sprawę do prokuratury. Śledztwo przeciwko dentystce prowadziła Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ, a akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Leczenie spowodowało m.in.: - przeciążenie w zgryzie, - powstanie dźwigni w moście protetycznym, - wystąpienie wielomiesięcznych dolegliwości bólowych – można przeczytać w kacie oskarżenia. Taką ocenę zdarzeń wystawili biegli z zakresu medycyny sądowej z Łodzi.

Będąca już na emeryturze dentystka nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Utrzymywała, że leczyła zgodnie ze wskazaniami wiedzy i sztuki medycznej. Odmówiła składania wyjaśnień.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   błąd medyczny  

POLECAMY W SERWISACH