PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

12 lat więzienia dla dentysty za jazdę na deskorolce

ms
18-09-2020, 08:06
12 lat więzienia dla dentysty za jazdę na deskorolce Dentysta Seth Lookhart utrwalił na filmie to jak dokonuje ekstrakcji zęba cały czas stojąc na elektrycznej deskorolce
Dentysta Seth Lookhart utrwalił na filmie to jak dokonuje ekstrakcji zęba cały czas stojąc na elektrycznej deskorolce. Głupie? Nawet bardzo, zważywszy, że stomatolog sportowiec skazany został na 12 lat więzienia.

12 lat więzienia za jazdę na deskorolce podczas zabiegu? Wyrok surowy, jednak obejmował 12 zarzutów, wśród nich tylko jeden dotyczył ekwilibrystycznych wyczynów na deskorolce.

Dentysta z Alaski został skazany przez Sąd Najwyższy w Anchorage. Wyrok został ogłoszony 14 września. Seth Lookhart miał postawione wiele zarzutów. Mężczyzna nie tylko leczył swoich niektórych pacjentów, stojąc na deskorolce elektrycznej, ukarano go także za nielegalne wykonywanie zawodu dentysty i oszustwa związane z pomocą medyczną.

Mężczyzna miał od 2017 r. zawieszoną licencję, mimo to nadal wykonywał swój zawód.

Sąd nie miał wątpliwości co do winy mężczyzny. Sędzia stwierdził, że bardzo mało brakowało, żeby Lookhart zabił kogoś przez swoje roztargnienie i brak profesjonalizmu.

Przypomnijmy, że film z jazdy na deskorolce dentysta umieściła w internecie. Zabieg wykonano w Alasce w listopadzie 2016 r. Veronica Wilhelm umówiła się na wizytę u dentysty w celu usunięcia zęba. Nie była informowana o tym, że zostanie uwieczniona na filmie (nagrania dokonywał z ukrycia kolega dentysty). Seth Lookhart stanął na desce w momencie gdy kobietę posadowiono na fotelu dentystycznym, więc nie miała pojęcia o ekscentrycznym wybryku.

Dentysta – wykonał ekstrakcję sprawnie i poprawnie, po czym teatralnym ruchem oddał ząb asystentce, teatralnym ruchem wyrzucił rękawiczki i równie teatralnie wyjechał na deskorolce z gabinetu.

Wszystko zostało przygotowane i zainscenizowane, tylko po to, aby wywołać szum. Miało być śmiesznie. Nie wszyscy podzielili przekonanie aktora – dentysty.

Stan Alaska wniósł pozew przeciwko dentyście w kwietniu 2017 r. Od tego czasu nie wolno mu już wykonywać zawodu. Policja w tej sprawie wszczęła dochodzenie i dotarła do pacjentki, prezentując film z jej nieświadomym udziałem. Była nią Veronica Wilhelm.

Proces Seth Lookhart rozpoczął się 12 listopada 2019 r. i ma się zakończyć w grudniu.

Na rozprawie Veronica Wilhelm zapewniła, że nigdy nie wyraziła zgody na udział w przedstawieniu. To nie było profesjonalne. To szaleństwo! - powiedziała w sądzie.

Prawnik Lookharta, Paul Stockler, przeprosił ofiarę za działania jego klienta. - Chcę, żebyś wiedziała, że jako prawnik przepraszam za to, co zrobił mój klient. - To niedopuszczalne i zapewniam, że kiedy zgodziłem się go reprezentować, powiedziałem mu, co o nim myślę - powiedział Stockler.

Veronica Wilhelm podziękowała dentyście za sprawne usunięcie zęba. - Myślę jednak, że to, co zrobiłeś, jest skandaliczne, narcystyczne i całkowicie szalone - powiedziała. - Wybaczam ci, ale będziesz musiał zapłacić za swoje czyny i mam nadzieję, że zapamiętasz tę lekcję – oświadczyła pacjentka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sport   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH