PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

11 tys. funtów kary dla dentysty za zaniedbania

Autor: nieck • Źródło: en
20-10-2021, 11:04
11 tys. funtów kary dla dentysty za zaniedbania Intensywne leczenie próchnicy, niestarannie wykonane przyczyną problemów (fot. Unsplash)
Zaniedbania dentysty stały się przyczyną wielu tygodni cierpień, ale i konieczności kosztownego leczenia. Pacjent uzyskał od dentysty rekompensatę wysokości 11 tys. funtów.
  • Zaniedbana próchnica zębów, niestarannie wykonane wypełnienia i koszty związane z koniecznym dalszym leczeniem, to skutki niestaranności dentysty.
  • Poszkodowany pacjent uzyskał od stomatologa 11 tys. funtów w ramach zadośćuczynienia.

Layton Graham regularnie odbywał wizyty stomatologiczne. Gdy stawił się na kolejną,  dentysta Robert Messer  zlecił pantomogram. Okazało się, że mężczyzna ma ubytki próchnicowe w wielu zębach. Pacjent był zszokowany tą diagnozą, ponieważ spodziewał się, że wszystko będzie w porządku.

Niezbyt miłe gorszego początki

Kolejne dni upłynęły pod znakiem intensywnego leczenia próchnicy. W ciągu tygodnia dentysta założył  wypełnienia w pięciu zębach.

Niestety, wkrótce po ostatniej wizycie pacjentowi zaczął dokuczać ból zębów. Na pogotowiu stomatologicznym przepisano mu antybiotyk, który miał wyleczyć infekcję. Ból jednak nie ustępował. 

- Mniej więcej miesiąc później nie mogłem już tego znieść i wróciłem do gabinetu Messera. Tym razem dentysta stwierdził, że leczenie próchnicy nadal jest potrzebne, zrobił jeszcze kilka wypełnień i stwierdził, widzi potrzebę leczenia kanałowego. Pacjent na się zgodził mając nadzieję, że zabieg endodontyczny uwolni go od bólu.

Tyle że problemy z zębami się nie skończyły. Wracał do gabinetu dentysty jeszcze sześć razy. Co prawda odczuł ulgę, ale na krótko, bo w dwa miesiące później pojawiła się opuchlizna, jak się wyraził...byłem w agonii.

Wydatków c.d. czy ekstrakcja chorego zęba?

Tym razem Messer stwierdził poważną infekcję dziąseł i przepisał antybiotykoterapię. Pacjent jednak poszukał innego dentysty, by skonfrontować tę opinię u innego specjalisty. Zdjęcie rtg ujawniło, że próchnica rozwija się pod niedawno założonymi wypełnieniami.

Pacjent musiał zdecydować, czy szuka endodonty, by mu przeleczył ząb  kanałowo, czy chory ząb całkowicie usuwa. Rozpoczął też kroki prawne wobec dentysty Messera, zlecając sprawę kancelarii Dental Law Partnership.

Robert Messer nie przyznał się do odpowiedzialności za problemy pacjenta, jednak zapłacił mu 11 tys. funtów w ramach pozasądowej ugody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH