Pojęcie prawo dentysty dla praktykujących stomatologów oznacza gąszcz przepisów. Średnio raz na tydzień pojawią się w sferze legislacji przepisy i projekty przepisów rzutujące na funkcjonowanie przedsiębiorstw - tych największych, będących ogólnopolskimi sieciami lecznic stomatologicznych i tych najmniejszych – jednoosobowych praktyk lekarza dentysty.
Lekarz dentysta nie jest w stanie samodzielnie ocenić czy to co pojawia się nowego w zakresie przepisów w stomatologii będzie miało daleko idące reperkusje na prowadzoną działalność. Komuś kto nie jest prawnikiem trudno jest się rozeznać w charakterze i ciężarze gatunkowym zmian w zakresie: podatków, regulacji dotyczących opłat na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, minimalnych stawek wynagrodzeń, zarządzeń generowanych przez NFZ, rozporządzeń resortu zdrowia, funkcjonowania prawa korporacyjnego. Prawo dentysty to nie tylko przepisy i zalecenia urzędników, nakładają się na nie wytyczne, których źródłem są stowarzyszania naukowe i konsultanci krajowi. Jak uwzględnić te wszystkie uwarunkowania?
Działanie zgodnie z prawem nie należy do prostych, bo wiele regulacji nie jest jednoznacznych. Co gorsza, litera prawa odmiennie bywa interpretowana w zależności: od izby skarbowej, od oddziału NFZ, od placówki Sanepidu. Odrębną ścieżką podąża niekiedy legislacja UE. W końcu swoje niezależne zdanie mają w kwestiach spornych sądy cywilne, karne i administracyjne.
infodent24.pl od kilkunastu lat porusza się w gmatwaninie przepisów, określonych wspólnym mianownikiem prawo dentystyczne. Dysponujemy wypróbowanymi metodami, dzięki którym możemy zapewnić lekarzom dentystom wiarygodną informację w zakresie obowiązującego prawa.