Induktory tkankowe
  • Tematyka: Medycyna estetyczna
  • Prowadzący: Natalia Mirchuk
  • Czas trwania wykładów w godzinach: 8
  • Wyżywienie: Tak
  • Nocleg: Nie
  • Organizator: Polski Instytut Medycyny i Kosmetologii
  • Telefon: 577663665
  • E-mail: biuro@pimik.pl

Nucleofill

Nucleofill to preparat zawierający polinukleotydy, które pobudzają skórę do odnowy w trzykierunkowym mehcanizmie. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Dzięki takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest „zmiatanie” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się nawilżona i jędrna.

 

Profhilo – bioremodelowanie twarzy w 5 punktach estetycznych BAP

Profhilo jest preparatem biowchłanialnym zbudowanym z różnej długości łańcuchów stabilizowanego termicznie kwasu hialuronowego o najwyższym dostępnym stężeniu 64 mg, nie zawierającym czynników sieciujących. Profhilo doskonale integruje się z tkankami, gdyż jest na bazie naturalnego kwasu hialuronowego czyli głównego komponentu skóry. Jego działanie opiera się na przebudowie i przywróceniu utraconej przez lata witalności i elastyczności skóry. Preparat ten jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem odmładzającym wygląd skóry. Stabilizacja termiczna preparatu powoduje, że nie posiada on wad chemicznie sieciowanego kwasu hialuronowego. Współpracuje z komórkami skóry i odbudowuje kolagen i elastynę. 

 

AART JALUPRO®

Aminokwasowa Terapia Zastępcza AART JALUPRO® zawiera pełną linię produktów zarówno tych do iniekcji: Jalupro® classic i HMW,  terapię doustną Jalupro® Drink oraz nową formułę Jalupro tabletki z Vit C oraz aminoceutyki. Tajemnicą skuteczności Jalupro® jest Aminokwasowa Terapia Zastępcza opracowana przez naukowców szwajcarskiej firmy Professional Derma. Bezpieczeństwo i efektywność terapii została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi, a w chwili obecnej zostało wykonanych ponad milion zabiegów. To zasługa funkcjonalnej formuły czterech specyficznych aminokwasów zawartych w produktach Jalupro®: Glicyny, L-Proliny, L-Lizyny, L-Leucyny w połączeniu z nieusieciowanym, mało i wielkocząsteczkowym kwasem hialuronowym o wielkości molekuły 200 kDa w Jalupro® classic oraz 1400-1600 kDa w Jalupro® HMW. Oba produkty będą ujędrniały, zagęszczały, regenerowały, przyspieszały gojenie, rozświetlały skórę oraz wygładzały zmarszczki.

 

Ejal 40

Ejal 40 to preparat z nieusieciowanym kwasem hialuronowym przeznaczony dla skóry wiotkiej, odwodnionej, przesuszonej, narażonej na promieniowanie UV i działanie klimatyzacji, skóry z rozstępami, przebarwieniami. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji kwasu hialuronowego o średniej masie molekularnej odbudowana zostaje podstawowa struktura macierzy pozakomórkowej, przygotowane zostaje środowisko dla nowo powstających elementów budulcowych skóry oraz zwiększa się naturalna zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość zastosowania innowacyjnej techniki wprowadzania preparatu – 4 BRP (BioRevitalizationPoint). 

 

Kolagen LINERASE

Kolagen LINERASE to preparat przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Bioaktywność preparatu wpływa na skuteczną stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych, które przyczyniają się do poprawy sprężystości i gęstości skóry. Kolagen zawarty w preparacie to najważniejsze włókno podporowe skóry, które odpowiada za jej sprężystość i nawilżenie. Najefektywniejszym przeciwdziałaniem do utraty napięcia i nawilżenia skóry jest uzupełnienie niedoborów kolagenu oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

 

Kolagen Nithia

Kolagen Nithia mechanizm działania kolagenu typu I wpływa ma przyczepność włókienek kolagenu typu VI, tworzącego sieć włókienek w bezpośrednim pobliżu błony komórkowej. Napięcie mechaniczne, jakie wywiera to na fibroplasty jest w stanie stymulować produkcję nowej macierzy pozakomórkowej a tym samym nowego kolagenu, elastyny i endogennych glikozaminoglikanów. 

 

SUNEKOS

SUNEKOS to system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. Preparat jest połączeniem kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów. Preparat stymuluje fibroplasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry takich jak kolagen i elastyna. Mieszanka aminokwasów zawarta w preparacie to glicyna, prolina, lizyna, leucyna oraz walina i alanina, które umożliwiają wytwarzanie elastyny.. 

 

Ramowy program szkolenia:

Podczas szkolenia z induktorów tkankowych omówiona zostanie tematyka z zakresu ostrzykiwania ciała, wiotkiej skóry ramion, brzucha oraz dekoltu. Omówione zostanie modelowanie objętościowe kaniulą oraz praca na igle. Oferujemy naukę pracy na różnego rodzaju preparatach takich jak: Jalupro, Radiesse, Crystalys oraz Profhilo.

POLECAMY W SERWISACH