PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu
Fotografia w gabinecie stomatologicznym. Praktyczny kurs - zdjęciowa dokumentacja pacjenta od A do Z.
 • Tematyka: Stomatologia zachowawcza
 • Prowadzący: lek. dent. Piotr Skrzyszewski
 • Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk
 • Telefon: 71 307 60 70
 • E-mail: szkolenia@esdent.pl

Fotografia w gabinecie stomatologicznym. Praktyczny kurs - zdjęciowa dokumentacja pacjenta od A do Z.

 

Wykładowca: lek. stom. Piotr Skrzyszewski

Ukończył studia na wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1990 roku. Prowadzi rodzinną firmę z 60-letnia tradycją - Centrum Stomatologiczne „Twój Uśmiech”; w Dzierżoniowie . Od wielu lat zajmuje stomatologią cyfrową, protetyką, endodoncją oraz ergonomią w stomatologii. Prowadził wykłady z zakresu ergonomii i stomatologii cyfrowej m.in. na Konferencji ESDE we Wrocławiu, Kongresach Kwintesencji w Warszawie, Konferencji Sekcji Protetyki PTS w Gdańsku, Kongresie Unii Stomatologii Polskiej w Poznaniu. Jest założycielem oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego od początku jego istnienia w 2004 roku. Był jednym z pomysłodawców i współorganizatorem kilku pierwszych edycji Sudeckich Sesji Stomatologicznych. Jest twórcą ergonomicznego asystora stomatologicznego, który został objęty prawem ochronnym na terenie Unii Europejskiej. Jest twórcą projektu Ergodental, w ramach którego są projektowane i wykonywane specjalistyczne ergonomiczne meble stomatologiczne.

 

Miejsce: WROCŁAW, ul. Pomarańczowa 8, sala wykładowa

 

Czas: 10.00 – 17.30 (w trakcie przerwa kawowa oraz lunch)                                                   

koszt  1650 zł

 

Kurs skierowany jest do:

stomatologów, asystentek i higienistek stomatologicznych, którzy chcą uczynić fotografię podstawowym narzędziem swojej pracy.

 

Wiedza zdobyta podczas kursu pozwoli na skompletowanie niezbędnego sprzętu do fotografii stomatologicznej oraz na nabycie umiejętności wykonywania dokumentacji fotograficznej w podstawowym, niezbędnym do pracy zakresie.

 

Grupa max: 10 osób

 

PROGRAM 10.00 - 17.30

 

 1. Podstawowa wiedza na temat rodzajów i budowy aparatów fotograficznych - minimum informacji aby zrozumieć jak to działa.
 2. Jaki aparat fotograficzny wybrać do swojej praktyki aby osiągać optymalne efekty.
 3. Sprzęt dodatkowy, który pozwoli aby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze - lustra, retraktory, kontrastory, oświetlenie, softboxy, statywy, tła - czym się kierować przy ich doborze, jak wykorzystywać w praktyce
 4. Jakie parametry są ważne w fotografii stomatologicznej - co powinniśmy wiedzieć a o czym nie musimy myśleć
 5. Rodzaje dokumentacji i zasady wykonywania fotografii stomatologicznej - ujęcia podstawowe i dodatkowe - sposoby wykonywania, dobór parametrów -wewnątrzustne -zewnąrzustne -do dsd -do analizy biofunkcjonalnej -do komunikacji z laboratorium i z pacjentem
 6. Zasady ustawiania aparatu i pacjenta aby otrzymywać powtarzalne ujęcia
 7. Postprodukcja w skrócie - czyli w jaki sposób możemy udoskonalić nasze zdjęcia - najlepsze programy do łatwej obróbki zdjęć 8.Jak dzielić się zdjęciami - gdzie je przechowywać, w jaki sposób wysyłać

 

 

Organizator:         ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław

szkolenia@esdent.pl     www.szkolenia.esdent.pl

tel. 71 307 60 70,  603 441 785

 

Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:

ING BANK ŚLĄSKI S.A. 90105015751000002257704359

 

Firma ESDENT Małgorzata Baziuk jest podmiotem uprawnionym do podyplomowego kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów. Za każdy kurs medyczny przyznawane są punkty edukacyjne według obowiązujących przepisów.

POLECAMY W SERWISACH