Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się i skorzystaj z naszej oferty dla zarejestrowanych czytelników
Lista szkoleń

Analiza radiologiczna i dobór odpowiedniego postępowania w leczeniu chirurgicznym wybranych jednostek rejonu jamy ustnej oraz sposoby radzenia sobie z powikłaniami.

termin szkolenia: 20 maja 2023
cena: 1 450,00 zł
Tematyka:
Prowadzący:
dr n. med. Kamil Nelke
Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk
Adres e-mail: szkolenia@esdent.pl
Nr telefonu: 71 307 60 70

Analiza radiologiczna i dobór odpowiedniego postępowania w leczeniu chirurgicznym wybranych jednostek rejonu jamy ustnej oraz sposoby radzenia sobie z powikłaniami.
Jak prawidłowa ocena i analiza badań radiologicznych wpływa na sukcesy leczenia stomatologicznego?

20.05.2023 (sobota) Wrocław

Wykładowca: dr n. med. specjalista chirurgii szczękowo twarzowej Kamil Nelke
Absolwent Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego AM we Wrocławiu. Studia doktoranckie WLKP, a następnie Asystent w Zakładzie Anatomii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie prowadził badania i obronił jako pierwszy na Wydziale WSL z wyróżnieniem pracę doktorską o tematyce; Estetyka twarzy u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgii ortognatycznej. Był związany z oddziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Dawniej młodszy lekarz kliniczny w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu w oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej we Wrocławiu. Obecnie wykonuje zabiegi operacyjne w oddziałach chirurgii szczękowo twarzowej w szpitalu EMC we Wrocławiu oraz Szpitalu im Sokolowskiego w Wałbrzychu. Autor i współautor licznych publikacji naukowych, min nt Onkologii głowy i szyi, wad wrodzonych i rozwojowych (przerostowych, asymetrycznych i hipoplazji) kości twarzy w tym żuchwy, badań i profilaktyki onkologicznej rejonu jamy ustnej i twarzy, ocenie i wykrywaniu zmian przednowotworowych, skojarzonego leczenia chirurgicznego oraz innych. Stypendysta i stażysta w renomowanych ośrodkach, min Francji, Belgi, Niemczech i Węgrzech na oddziałach Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Ukończył Studia Prawa Medycznego UWR. Wykładowca i instruktor podczas pierwszego polskiego kursu kadawerowego na preparatach nieutrwalonych z zakresu chirurgii ortognatycznej. Certyfikowany lekarz ITLS, kurant ETC, członek EACMFS, Inspektor RODO, GCP. Obecne kontynuuje poszerzanie swojej wiedzy nt onkologii oraz diagnostyki różnicowej wybranych schorzeń rejonu głowy i szyi.


Miejsce: Wrocław, ul. Pomarańczowa 8, sala wykładowa

Koszt 1450 zł


I dzień 10.00 – 17.00

PROGRAM

Szczególnym celem kursu jest zaznajomienie kursanta z umiejętnością oceny badań radiologicznych, w szczególności CBCT, rtg celem doboru odpowiedniego postępowania diagnostycznego i chirurgicznego tak, aby unikać błędów, powikłań i posiąść umiejętność wyjścia z każdej trudnej sytuacji klinicznej.
Kurs ma za zadanie nie tylko przybliżyć to, jak ważna jest umiejętność oceny radiologicznej danych jednostek chorobowych rejonu jamy ustnej i struktur przyległych, ale również wskazać jak ważna jest diagnostyka różnicowa poszczególnych jednostek chorobowych po to, aby nie potrzebnie nie narażać siebie jak i pacjenta na niepotrzebne komplikacje złych decyzji.
Wiele powikłań i sytuacji trudnych w leczeniu pacjentów stomatologicznych można łatwo uniknąć gdyby więcej czasu poświęcić na analizę nie tylko anatomii tomograficznej jamy ustnej, ale też dostępnych badań radiologicznych.
Nie wolno bać się wykonywania badań CBCT, gdyż tylko dzięki nim każdy lekarz jest w stanie dobrze zdiagnozować i leczyć dane jednostki chorobowe.
Celem zaznajomienia kursantów z tematem diagnostyki różnicowej, doboru odpowiednich metod leczenia chirurgicznego i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych przedstawione zostaną również liczne przykłady leczenia w oparciu o badania radiologiczne i dobór odpowiedniego postępowania chirurgicznego.
Duży nacisk zostanie położony również na ocenę anatomii radiologicznej, dzięki której można uniknąć wiele błędów w leczeniu pacjentów.

• Podział wybranych jednostek chorobowych jamy ustnej i struktur przyległych.
• Podstawy anatomii i biologii wybranych jednostek chorobowych.
• Diagnostyka radiologiczna, RTG i CBCT.
• Prawidłowe badanie pacjenta, wywiad.
• Schemat badania przedmiotowe i podmiotowego.
• Ocena i interpretacja badań pacjenta.
• Metody i techniki badań histopatologicznych.
• Kiedy pobierać wycinki a kiedy skierować pacjenta do leczenia specjalistycznego.
• Sposoby i metody komunikacji między lekarzami różnych specjalności.
• Dlaczego tak łatwo jest się pomylić w prawidłowej diagnostyce i leczeniu?
• Dlaczego warto ufać swojej intuicji?
• Jak wpłynąć na odpowiedni wybór leczenia do danej sytuacji klinicznej?
• Omówienie i interpretacja danych jednostek chorobowych i wytyczne ich prawidłowej oceny i leczenia.
• Umiejętności praktyczne: Ocena badań RTG, CBCT, analiza i interpretacja wybranych sytuacji klinicznych, na podstawie obrazów radiologicznych, fotograficznych i klinicznych oraz radzenie sobie z nimi według obecnie przyjętych zasad, norm i wytycznych.

Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław
tel. 71 307 60 70, 695 544 449 www.szkolenia.esdent.pl, szkolenia@esdent.pl

Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:
ING BANK ŚLĄSKI S.A. 90105015751000002257704359

Firma ESDENT Małgorzata Baziuk jest podmiotem uprawnionym do podyplomowego kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów. Za każdy kurs medyczny przyznawane są punkty edukacyjne według obowiązujących przepisów.

 

Rynek Zdrowia

E-Wydanie MAGAZYNU RYNEK ZDROWIA

nr 2023 1 (179)