Zjazd Absolwentów College 2022 r. zacznie się 10 czerwca, zakończy zaś 11 czerwca, a przypomnijmy, że właśnie w tym dniu 2004 r. Sonda Cassini-Huygens minęła Febe, jeden z księżyców Saturna podążając za ludzkimi marzeniami.

Chociaż głowy absolwentów mogą być wypełnione marzeniami, to ich stopy muszą twardo stąpać po Ziemi, a tutaj liczą się twarde fakty.

Według brytyjskiej instytucji rządowej Driver and Vehicle Standards Agency większość ludzi, aby posiąść umiejętność jazdy samochodem, potrzebuje 45 godzin lekcji jazdy i jeszcze 22 godziny ćwiczeń teoretycznych. 

Czy po kilkudziesięciu godzinach pracy z pacjentami i po kilkudziesięciu godzinach ćwiczeń w klinice bez ich udziału - warsztaty i teoria (liczba godzin uzależniona jest od kursu) lekarz dentysta może uważać  się za doświadczonego implantologa? ICOI w tym zakresie rekomenduje właśnie roczny, kompletny kurs implantologiczny, zawierający moduły tematyczne jako podstawową formę kształcenia do umiejętności implantologicznych.

Jedno jest pewne, że każdy po ukończeniu chociażby jednego z czterech curriculum implantologicznych, sygnowanych przez Duda Clinic College, będzie miał możliwość przedyskutowania zrealizowanych i planowanych zabiegów w swobodnej dyskusji podczas szykującego się do startu Zjazdu Absolwentów College 1.0.

Dyskusja przebiegać będzie oczywiście nie z instruktorami nauki jazdy, ale z pewnością ze zdecydowanie bardziej kompetentnymi specjalistami. Tymi osobami będą m.in. dwaj wykładowcy curriculum implantologicznych w osobach: dr Konstaninosa Valavanisa, DDS, DICOI, FICD oraz dr. n.med. Mariusza Dudy profesora wizytującego SSU, ZSMU, USJ, specjalisty chirurgii stomatologicznej ICOI Diplomate, eksperta ds. implantologii stomatologicznej, prezydenta PSI, wiceprezydenta ICOI, ICOI Europe Board.

Z pewnością te dwa nazwiska wiele mówią nie tylko uczestnikom szkoleń organizowanych w ramach Duda Clinic College. Natomiast tylko ci ostatni będą mieli okazję 10 i 11 czerwca 2022 r. skonsultować z Konstantinosem Valavanisem oraz Mariuszem Dudą a także z wykładowcami College przypadki kliniczne z jakimi zetknęli się w pracy zawodowej od momentu uzyskania jednego z certyfikatów Duda Clinic College.

Taki certyfikat jest „aż” i „tylko” certyfikatem. Jego wartość wyznaczają w dużej części dokonania absolwentów College. Nie bez przyczyny zatem do przedstawienia na Main Podium implantologicznych przypadków zaproszono nie tylko wykładowców ale i alumnów College. Wiadomo nie od dzisiaj, że takie prezentacje spotykają się z największym zainteresowaniem i nagradzane są wręcz aplauzem uczestników konferencji. Wystąpienia koleżanek i kolegów gromadzą niejednokrotnie więcej widzów niż wykłady światowych sław implantologii. I nic w tym dziwnego, bo nie ma jak konfrontacja własnych doświadczeń z dokonaniami kogoś kto realizuje podobną ścieżkę rozwoju zawodowego.

Zjazd Absolwentów College 0.1. - rejestracja tutaj

Dlaczego to takie ważne? Odpowiadając na to pytanie należałoby na krótką chwilę wrócić do tematyki motoryzacyjnej. Z badań psychologów Michaela M. Roya z Elizabethtown College i Michaela J. Lierscha z New York University (opublikowanych w 2014 r. w Journal of Applied Social Psychology) wynika, że w zasadzie każdy kierowca po kilkunastu miesiącach od uzyskania prawa jazdy uzyskuje niezachwianą pewność siebie, przekonanie że znakomicie prowadzi samochód, lepiej niż pozostali. W ocenie psychologów to czas, aby przypomnieć sobie żelazne zasady bezpiecznej jazdy, aby jeszcze raz zweryfikować pozyskane umiejętności. A te warto nie tylko utrwalać, ale i stopniowo rozszerzać, na przykład o swobodną jazdę po lodzie.

Nawyki, powstałe podczas samodzielnego wykonywania odpowiedzialnych manewrów, warto raz jeszcze skonfrontować z wiedzą specjalistów. Ten jeden powód jest wystraczająco istotny, żeby zdecydować się na udział w Zjeździe Absolwentów College 2022 r. Wiadomo bowiem, że istotne pytania powstają niejednokrotne podczas implementacji (nomen omen) wiedzy zdobytej w samodzielnym działaniu pozbawionym niezawodnego wsparcia doświadczonego specjalisty.

Przykład ten - w przypadku absolwentów College Duda, to jednak niewiele więcej niż …półprawdy, bo cały jej wymiar jest zdecydowanie szerszy. Wiele wartości przynieść mogą koleżeńskie spotkania, odbywane w ścisłym gronie osób zainteresowanych konkretnymi procedurami medycznymi. W takich okolicznościach nierzadko powstają bowiem najciekawsze pomysły na dalszy rozwój implantologicznej ścieżki w praktyce zawodowej lekarza dentysty.

Różnorodne inspiracje będą niezawodnie zapewnione, bo do roku 2021 r. z różnych form  kształcenia w Duda Clinic College skorzystało 171 implantologów.

Prezentacja opinii alumnów nie jest konieczna dla nich samych, ale może być pomocna dla tych którzy o Akademii Duda Clinic tylko słyszeli i to niekoniecznie z pierwszych ust.

Jestem bardzo zadowolona z kursu implantologii małoinwazyjnej zarówno pod względem merytorycznym – teoretycznym jak i praktycznym. Wspaniały prowadzący prof. Mariusz Duda, nabyłam odwagi i postaram się zakładać implanty. Dziękuje bardzo za poświęcony czas i wiedzę.

Uczestniczka szkolenia CIM edycja XIV
lek. dent. Katarzyna Rączy

Bardzo fajny kontakt z prowadzącymi, duża ilość informacji, ciekawe porady praktyczne i możliwość pracy przy pacjentach. Kurs spełnił moje oczekiwania zarówno co do spraw teoretycznych jak i praktycznych. 

Uczestnik szkolenia CIP edycja XII
lek. dent. Roman Lewandowski

Bardzo polecam udział w szkoleniach Duda Clinic. Wysoko oceniam kompetencje i otwartość wykładowców w szczególności P. Marty Cieślik – Wegemund. Na pewno będę się starał wziąć udział w kolejnym szkoleniu.

Uczestnik szkolenia CPI edycja IV 
lek. dent. Adam Skupień