PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zapraszają na studia stomatologiczne na Słowacji, ale jest drogo

ms
26-11-2018, 09:14
Zapraszają na studia stomatologiczne na Słowacji, ale jest drogo Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach (źródło: Google Maps)
Na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach można studiować stomatologię w języku angielskim. Płacąc po 11 tys. EUR za rok nauki.

Studia trwają 6 lat (12 semestrów). W roku akademickim 2019/2020 na kierunku stomatologicznym w języku angielskim może studiować 30 osób. Kończąc studia i pozytywnie zaliczając egzamin końcowy, absolwent otrzymuje tytuł lekarza dentysty.

W tym roku na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika studiują stomatologię obywatele z Ukrainy, Norwegii, Niemiec, Serbii i Polski.

Kwalifikacje zdobyte na Słowacji są ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji dyplomu.

Rekrutacja wiąże się z przystąpieniem do egzaminu wstępnego.

Egzamin składa się z 200 pytań zamkniętych – 100 z biologii i 100 z chemii. Do wyboru są cztery odpowiedzi i więcej niż jedna może być prawdziwa. W teście mogą się pojawić pytania, gdzie żadna z opcji nie jest prawidłowa. Egzamin trwa 150 minut. Nie wolno używać kalkulatorów. Wszystkie materiały są dostarczane przez uczelnię: długopis, brudnopis, układ okresowy pierwiastków. Do zdobycia jest 800 punktów. Pozytywne zaliczenie egzaminu oznacza uzyskanie minimum 75 proc. (600 punktów).

Koszt egzaminu to 40 euro.

Egzamin wstępny odbędzie się na początku sierpnia 2019 r. w Krakowie i być może w Warszawie, ale oczywiście także w Koszycach.

Rekrutacja Koszyce – wymagane dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić online, a następnie wydrukować i podpisać – zapisy od 1 stycznia 2019;
- formularz z wybraną datą egzaminu – egzamin w Polsce zostanie ogłoszony w późniejszym terminie; 
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na tym kierunku (nie starsze niż 3 miesiące);
- ksero paszportu lub dowodu osobistego;
- kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej potwierdzona przez notariusza + tłumaczenie przysięgłe na język słowacki/angielski;
- potwierdzenie wpłaty za egzamin wstępny (40 euro).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH