PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Za mało szkoleń specjalizacyjnych

NRL/ms
28-10-2013, 07:54
Za mało szkoleń specjalizacyjnych Za mało szkoleń specjalizacyjnych (foto: sxc.hu)
Lekarze dentyści zamierzający podnosić kwalifikacje zawodowe i jakość udzielanych pacjentom świadczeń mają podstawowy problem - liczba miejsc specjalizacyjnych jest daleko niewystarczająca. Problem dostrzega Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej i 18 października 2013 r. wystosowała do Naczelnej Rady Lekarskiej apel o podjęcie działań zmierzających do uproszczenia wymogów dla podmiotów prowadzących kształcenie specjalizacyjne w zakresie stomatologii.
Według Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej przepisy ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty nie uwzględniają specyfiki szkoleń specjalizacyjnych dla lekarzy dentystów oraz praktyk mających je prowadzić. W efekcie takiej sytuacji bardzo utrudnione, a często wręcz niemożliwe, jest uzyskanie przez lekarzy dentystów prowadzących indywidualne lub grupowe praktyki uprawnień do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych, chociażby do realizacji tego typu zadań byli merytorycznie, technicznie i organizacyjnie przygotowani. 

Wobec takich faktów, KS zaapelowała (pismo Nr 8/VI/13) do NRL o podjęcie działań zmierzających do ułatwienia uruchamiania i prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   specjalizacja   Komisja Stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH