• Dorota Stankowska, Przemysław Stankowski i Robert Białach poprowadzili, na zaproszenie American Equilibration Society (AES), wykład pt. Interdyscyplinary treatment for optimum function and aesthetics — a minimally invasive approach
  • AES to organizacja stomatologiczna rozwijająca naukę i kliniczne zastosowanie okluzji, TMD oraz interdyscyplinarnego leczenia
  • Dorota i Przemysław Stankowscy oraz Robert Białach są animatorami w Polsce Akademii Dawsona. Przez lata działalności (od 2014 r.) tysiące dentystów uczęszczało na organizowane przez nich zajęcia

Stankowscy&Białach gościem American Equilibration Society      

Na zaproszenie American Equilibration Society (AES) Dorota Stankowska, Przemysław Stankowski i Robert Białach poprowadzili wykład pt. Interdyscyplinary treatment for optimum function and aesthetics — a minimally invasive approach.

Podczas wystąpienia, które spotkało się z ogromnym uznaniem słuchaczy (wykładowców akademickich, szkoleniowców, doświadczonych praktyków z całego świata), Polacy poruszyli tematy codziennej pracy w swoim poznańskim gabinecie Stankowscy&Białach Stomatologia, czyli integrację okluzji oraz interdyscyplinarne podejście z minimalnie inwazyjną stomatologią. 

Aktywność American Equilibration Society

AES to organizacja stomatologiczna rozwijająca naukę i kliniczne zastosowanie okluzji, TMD oraz interdyscyplinarnego leczenia. Poprzez konferencje, stypendia i wspieranie badań promuje lepsze zrozumienie etiologii, diagnostyki i leczenia choroby okluzyjnej i stawów skroniowo żuchwowych. Założona w 1955 roku American Equilibration Society jest największą organizacją na świecie zajmującą się diagnostyką i leczeniem choroby okluzyjnej oraz zaburzeń stawu skroniowo żuchwowego i związanych z nimi mięśni. 

Annual Scientific Meeting, to wydarzenie, które przeprowadzono od 22 do 24 lutego w Chicago. 

Akademia Dawsona Polska

Przypomnijmy, że Dorota i Przemysław Stankowscy oraz Robert Białach są animatorami w Polsce Akademii Dawsona. Przez lata działalności (od 2014 r.) tysiące dentystów uczęszczało na organizowane przez nich zajęcia.

Podstawą filozofii Akademii Dawsona jest przekonanie, że dobra, estetyczna i kompletna stomatologia zaczyna się od zrozumienia okluzji oraz funkcji narządu żucia.

Według Petera Dawsona umiejętność rozpoznania problemów zgryzowych decyduje o długoterminowym sukcesie leczenia.

Akademia Dawsona uczy lekarzy dentystów doskonalić ich ogólne stomatologiczne umiejętności i pewnie rozwiązywać złożone problemy stomatologiczne dzięki wielu interdyscyplinarnym metodom leczenia. Postępując zgodnie z koncepcjami Akademii Dawsona, dentyści znacznie zwiększyli wydajność i rentowność swoich gabinetów stomatologicznych.

Filozofia leczenia Akademii Dawsona

Akademia Dawsona, z główną siedzibą w St. Petersburgu na Florydzie, oferuje kursy indywidualne, praktyczne szkolenia i lokalne grupy badawcze w siedmiu krajach, a także kursy online i oprogramowanie do planowania leczenia. 

The Dawson Academy działa od 1979 r.  Założyciel Akademii, zmarły w 2019 r. w wieku 89 lat Peter Dawson, był jednym z najbardziej wpływowych klinicystów i nauczycieli w historii stomatologii.

Jego podręcznik „Functional Occlusion. From TMJ to Smile Design” stał się inspiracją dla dziesiątek tysięcy lekarzy dentystów na całym świecie i został przełożony na 14 języków.