PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybrano prelegentów na konferencję otwierającą polsko-szwajcarski projekt

katkiel
01-10-2013, 08:55
Wybrano prelegentów na konferencję otwierającą polsko-szwajcarski projekt Wybrano prelegentów na konferencję otwierającą polsko-szwajcarski projekt (Fot. Fotolia)
Poznaliśmy nazwiska prelegentów na konferencję otwierającą projekt program „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, która odbędzie się 24 października w Poznaniu.

Wykładowców wybrano w drodze konkursu. Spośród ofert za najkorzystniejsze uznano propozycje złożone przez:

- prof. dr hab. Magdalenę Wochnę - Sobańską
- dr Justynę Opydo - Szymaczek
- dr Magdalenę Szumską

Gospodarz konferencji, czyli Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego liczy na ok. 100-osobową frekwencję. Spotkanie potrwa ok. 6 godzin.

O kolejnych etapach realizacji projektu informujemy na bieżąco. Cel jest prosty i skomplikowany jednocześnie - ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 0 - 5 lat. Projekt ma już menedżera oraz asystenta, stronę internetową (www.zebymalegodziecka), a także maskotkę. W planach jest nakręcenie filmu edukacyjnego oraz kampania promocyjna.

Projekt współfinansowany jest w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH