Zasady głosowania są proste. Na każdych dziesięciu członków oddziału przypada jeden delegat. W 2013 r. najwięcej głosów mogli oddać przedstawiciele towarzystw z: Warszawy, Wrocławia czy Zabrza. W tym roku będzie podobnie.

Oddział

Liczba delegatów

Białystok

9

Gdańsk

12

Kraków

10

Lublin

17

Łódź

19

Poznań

17

Szczecin

8

Warszawa

50

Wrocław

21

Zabrze

31

Razem:

194 delegatów + 6 członków Zarządu Głównego co daje łącznie 200 głosów

Okazuje się, że sytuacja, wydawać by się mogła idealna dla Jakuba Łady, gdyż nikt oprócz niego, nie zdecydował się kandydować na stanowisko prezydenta PTSS, taka wcale nie jest.  

- Nie jest to dla mnie komfortowa sytuacja, gdyż wiem, że to co powiem podczas wyborów, będzie uważnie wysłuchane i poddane surowej ocenie - mówi obecny szef PTSS.

Magdalena Bednarz nie ma kontrkandydatów na stanowisko sekretarza. - Trudno stwierdzić dlaczego. Sprawowanie tej funkcji wiąże się z wieloma obowiązkami, jednak moim zdaniem ta kwestia nie stanowi istotnego problemu - przekonuje prezeska zabrzańskiego oddziału PTSS.

Zaciętej walki można spodziewać się w trakcie rywalizacji o dwa stanowiska wiceprezydenta. Kandydatów jest trzech.

Michał Dudziński w 2013 roku ubiegał się o fotel prezydenta PTSS, Tomasz Łukasik obowiązki zastępcy zna doskonale, pełni je od roku.
Ivo Domagała ocenie delegatów Zjazdu Walnego podda się po raz pierwszy, ale nie stoi na przegranej pozycji. Jeżeli mu się uda, będzie chciał pozyskać dla PTSS nowych partnerów do współpracy.

Michał Dudziński stawia m.in. na współpracę między oddziałami i zapewnienie im maksymalnego wsparcia w działaniach. Tomasz Łukasik otwarcie mówi o potrzebie stworzenia nowej platformy komunikacji dla członków PTSS.

Trzy osoby ubiegać będą się o stanowisko skarbnika PTSS.

- Miałabym wpływ na to, w jaki sposób będą wykorzystywane pozyskane środki i dążyłabym do optymalizacji wydatków i obcinania zbędnych kosztów. Z zaoszczędzonych funduszy moglibyśmy finansować dodatkowe szkolenia oraz dofinansować organizację konferencji w mniejszych i słabiej prosperujących oddziałach - przekonuje Karolina Kliś.

- Chciałbym, aby o PTSS było coraz głośniej w całej Polsce. Postarałbym się pozyskać stałych sponsorów, którzy regularnie wspieraliby PTSS we wszystkich projektach - obiecuje Maciej Trzaskowski.

- Może udałoby się stworzyć jakieś stypendia dla członków najbardziej się udzielających - mówi Anna Andrzejewska.

Wyborom Narodowego Koordynatora Wymian i IADS będzie towarzyszyć kobieca rozgrywka. Magdalena Wilczak w przedwyborczych obietnicach zwraca uwagę m.in. na potrzebę stworzenia możliwości na każdej uczelni medycznej prowadzenia wymian (również poza okresem wakacyjnym, w czasie którego kliniki często są nieczynne).

Druga kandydatka na to stanowisko - Natalia Pochroń, chce zwiększenia liczby krajów, do których studenci mogliby wyjeżdżać na praktyki wakacyjne oraz liczby studentów do nas przyjeżdzających.

Początek Zjazdu Walnego Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii zaplanowano na godzinę 15:45 w sobotę 15 listopada. Wyniki głosowania poznamy kilka godzin później.

Szczegółowe sylwetki kandydatów oraz ich programy wyborcze prezentujemy w dziale PTSS Wybory 2014.