PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: pierwsza immatrykulacja Wydziału Lekarsko-Dentystycznego

WUM/szaft
21-10-2013, 09:05
WUM: pierwsza immatrykulacja Wydziału Lekarsko-Dentystycznego WUM: pierwsza immatrykulacja Wydziału Lekarsko-Dentystycznego (Fot. WUM)
177 osób – 8 doktorantów, 101 studentów z kierunku lekarsko-dentystycznego, 28 z kierunku techniki dentystyczne, 30 ze specjalności higiena stomatologiczna oraz 10 z English Dentistry Division – zostało immatrykulowanych w trakcie uroczystości Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Było to pierwsze zaliczenie w poczet studentów i doktorantów w historii najmłodszego wydziału uczelni. Przypomnijmy, że uchwała senatu WUM w sprawie utworzenia Wydziału Lekarsko-Dentystycznego została podjęta 29 października 2011 r.

Uroczystość poprowadziła dziekan prof. Elżbieta Mierzwińska - Nastalska. Uczestniczyli w niej prorektorzy: prof. Sławomir Nazarewski i prof. Marek Kulus, dziekan II Wydziału Lekarskiego dr hab. Marek Kuch, prodziekan I Wydziału Lekarskiego prof. Barbara Górnicka, prodziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. Grażyna Nowicka. Rangę wydarzenia podkreślała obecność rektora prof. Marka Krawczyka.

W trakcie immatrykulacji przedstawiono studentom władze wydziału: dr hab. Dorotę Olczak - Kowalczyk, prof. Sylwię Słotwińską i prof. Kazimierza Szopińskiego, a także opiekunów I roku poszczególnych kierunków i specjalności oraz kierowników katedr i zakładów, w których studenci będą się kształcili.

Prof. Elżbieta Mierzwińska - Nastalska zwróciła uwagę na fakt, jak trudna była tegoroczna rekrutacja (17 osób przypadało na jedno miejsce).

Prof. Marek Krawczyk nawiązał do długiej tradycji nauczania stomatologii w Warszawie sięgającej roku 1818.

- To immatrykulacja wyjątkowa i historyczna w naszej uczelni. Wprawdzie nauczanie dentystyki w Warszawie ma historię niemal dwuwiekową, bo rozpoczęło się w roku 1818 na Królewskim Uniwersytecie Warszawskim, a nowy wydział przekształcił się z istniejącego formalnie od roku 1946 Oddziału Stomatologicznego I Wydziału Lekarskiego, ale młodzi koledzy, którzy zaraz będą immatrykulowani jako pierwszy rocznik rozpoczynają studia w samodzielnym Wydziale Lekarsko-Dentystycznym - mówił.

Ślubowanie od studentów odebrała dr hab. Dorota Olczak - Kowalczyk, od doktorantów prof. Sylwia Słotwińska, zaś od studentów English Dentristy Division prof. Kazimierz Szopiński.

Podczas immatrykulacji wręczone zostały również powołania do pocztu sztandarowego uczelni.

Do nowych studentów z powitaniem i życzeniami powodzenia zwrócił się przewodniczący samorządu studentów wydziału Michał Dudziński. Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu uczelnianego chóru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH