PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: nagrodzony projekt badawczy z dziedziny stomatologii

Autor: nieck • Źródło: en
19-05-2021, 13:31
WUM: nagrodzony projekt badawczy z dziedziny stomatologii Studencki projekt z zakresu implantologii dofinansowany przez MEN (fot. Pixabay)
Innowacyjny projekt badawczy z dziedziny stomatologii, zaplanowany przez  Studenckie Koło Naukowe działające na WUM, otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Projekt, którego tematem są spersonalizowane implanty tytanowe do odbudowy układu stomatognatycznego będzie prowadzić Studenckie Koło Naukowe Chirurgii Rekonstrukcyjnej WUM przy Klinice Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej Curie.

To jeden z siedmiu projektów przygotowanych przez Studenckie Koła Naukowe działające na WUM, który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki  w wysokości 70 tys. zł. Łączna kwota dofinansowania, jaką otrzymają  Koła Naukowe WUM wynosi ponad 386 tys. zł.

Głównym celem programu „Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje”, który prowadzi Ministerstwo Edukacji i Nauki, jest pomoc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów, podniesienie jakości działalności tych kół oraz usprawnienie mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
WUM   studenci stomatologii   nagrody   badania naukowe  

POLECAMY W SERWISACH