PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: badania nad termowizyjną identyfikacją osób z gorączką

Autor: nieck • Źródło: kan
29-06-2020, 11:36
WUM: badania nad termowizyjną identyfikacją osób z gorączką Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Trwają prace nad narzędziem do identyfikowania osób z gorączką w przemieszczającym się tłumie. W Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM przy ulicy Banacha rozpoczęto kolejny etap prac nad autorskim rozwiązaniem stworzonym przez konsorcjum Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM oraz PCO S.A.

Kluczowe w okresie pandemii jest identyfikacja osób z podwyższoną ciepłotą ciała w miejscach publicznych. W tym celu podejmowane są próby objęcia dużych przestrzeni systemami termowizyjnymi, które mają rozpoznać osobę z gorączką i rejestrować jej ruch w obiekcie. Naukowcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uczestniczą wraz z przedstawicielami PCO S.A. w pracach konsorcjum, które mają na celu opracowanie i wdrożenie takiego rozwiązania w dużych węzłach komunikacyjnych.

Od 22 czerwca w Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM równocześnie działają dwa urządzenia termowizyjne produkcji PCO S.A. To kolejna faza testów budowanego rozwiązania. Docelowo dane z wielu kamer termowizyjnych będą gromadzone i analizowane w jednym systemie informatycznym.
 
- Dzięki instalacji kolejnej kamery termowizyjnej otworzyliśmy drugie wejście do Szpitala, które przeznaczyliśmy dla naszych pracowników. Rozdzieliliśmy więc dwa strumienie osób: pacjentów i pracowników Szpitala. To rozwiązanie w istotny sposób zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne oraz  jak również poprawi komfort – komentuje Dyrektor CSK i Z-ca Dyrektora UCK WUM - Maciej Zabelski.

Więcej: wum.edu.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
badania naukowe   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH