„Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” – jest wzorzec Sèvres dla przyszłych i praktykujących dentystów!

Uroczysta promocja książki odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji naukowo - szkoleniowej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (2 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie). Udział w tym wydarzeniu wezmą m.in.: autorzy, redaktorzy naukowi, recenzenci, kierownicy katedr i zakładów stomatologii dziecięcej, sponsorzy.
Skąd przekonanie o wartości tej właśnie pozycji wydawniczej? Wskazania są bardzo mocne.
W tworzenie „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego” zaangażowały się największe autorytety w zakresie stomatologii dziecięcej w zasadzie ze wszystkich ośrodków uniwersyteckich w kraju.
Pomysłodawczyniami napisania nowej książki były prof. Maria Szpringer-Nodzak oraz prof. Magdalena Wochna-Sobańska, a więc osoby niezwykle zaangażowanie w rozwój stomatologii dziecięcej. Redaktorami naukowymi są kolejne znane nazwiska w świecie nauki: prof. Dorota Olczak-Kowalczyk (Warszawa), prof. Joanna Szczepańska (Łódź) oraz prof. Urszula Kaczmarek (Wrocław).
Cenne jest także to, że ich praca wsparta została wiedzą kolejnych autorytetów naukowych: prof. Barbary Adamowicz - Klepalskiej oraz prof. Teresy Bachanek. Recenzentką publikacji była także wspomniana już prof. Magdalena Wochna - Sobańska.
Wśród 51 autorów poszczególnych rozdziałów są zarówno lekarze klinicyści, jak i pracownicy naukowi większości uczelni medycznych w Polsce, reprezentujący różne dziedziny stomatologii, pediatrii, psychologii.
„Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” powinna się znaleźć, i na pewno się znajdzie, na półce nie tylko studentów kierunku lekarsko – dentystycznego. Treści, przeznaczone dla praktykujących już lekarzy dentystów, pragnących podnieść swoje kwalifikacje, są wyraźnie wyznaczone mniejszą czcionką i dodatkowo wyróżnione ramkami. Dzięki temu zabiegowi słuchacze studiów stomatologicznych wiedzieć będą jaki zakres wiedzy może być od nich wymagany podczas egzaminów i zaliczeń.
Krąg czytelników „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego” będzie z pewnością jeszcze szerszy, gdyż za pośrednictwem tej publikacji wiedzę zawodową będą mogły uzupełnić także higienistki stomatologiczne oraz personel medyczny niestomatologiczny sprawujący opiekę nad dziećmi.
Lektura „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego” zapewni czytelnikowi w pierwszej kolejności najbardziej wartościowy i kompleksowy zasób aktualnej wiedzy z zakresu różnych dziedzin stomatologicznych. Książka zawiera opis różnych procedur diagnostyczno-leczniczych, zalecanych w praktyce klinicznej.
Tego typu pozycja wydawnicza powinna (i jest) uzupełniona bogatym materiałem ilustracyjnym, a jego elementem są m.in. fotografie ilustrujące objawy opisywanych patologii.
Podstawowa wiedza dla lekarzy dentystów uzupełniona została o niezbędną dawkę wybranych zagadnień z zakresu: psychologii dziecięcej, pediatrii i zdrowia publicznego. Także ta tematyka jest sygnowana przez niekwestionowane autorytety.
Na co jeszcze zwrócili baczną uwagę autorzy „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego”? Na konieczność wytworzenia przez lekarza dentysty tzw. postawy stomatologicznej, zarówno u pacjentów, jak i ich rodziców (opiekunów prawnych). Czytelnicy zostaną utwierdzeni w przekonaniu, że to właśnie oni powinni: podejmować różnorodne działania promujące zdrowie jamy ustnej, planować skuteczne programy profilaktyczne i uczestniczyć w ich realizacji.
Nie koniec na tym, autorytety przypominają, że niezwykle ważny jest także czynny udział lekarza dentysty w procesie diagnostyczno - leczniczym chorób ogólnych. Specjalną uwagę poświęcono umiejętności pracy z pacjentami niepełnosprawnymi.
Animatorka powstania tej unikatowej publikacji, prof. Dorota Olczak – Kowalczyk, krajowy konsultant do spraw stomatologii dziecięcej w rozmowie z infoDENT24.pl, zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt poruszony w książce - jest nim wymóg holistycznego podejścia do pacjenta, umiejętność współpracy ze specjalistami innych dziedzin stomatologicznych i medycznych, a także z osobami biorącymi udział w procesie wychowawczo - edukacyjnym i wpływającymi na środowisko życia dzieci i młodzieży. Dlaczego to takie ważne, i jak ten proces należałoby w sposób profesjonalny wdrażać w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych – o tym także informuje „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego”.
Czytaj także: Na 850 stronach wszystko co należy wiedzieć o stomatologii dziecięcej
Dlaczego „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” musiała się ukazać
„Polish Approach”: bardzo bliskie podejście do stomatologii dziecięcej
objętość: 856 stron,
pełny kolor,
ISBN 978-83-87717-26-1
16 części, 76 rozdziały
nakład 1500 egz.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE:
-
Nie zwlekajmy ze szczepieniem osób z deficytem odporności
techDENT -
COVID-19: po szczepionce poziom przeciwciał dużo wyższy niż u ozdrowieńców
techDENT -
Koronawirus 27 lutego 2021 r.: 303 zgony przy 12 100 zakażeniach
newsDENT -
Studia w formie zdalnej do 30 września
eduDENT -
COVID-19 spotęgował bruksizm
techDENT -
Śląski PTS organizuje webinar ze stomatologii cyfrowej
eduDENT -
Chirurg stomatolog prof. dr hab. Hanna Gerber z nominacją profesorską
eduDENT -
NRL domaga się od MZ działań ws ograniczenia palenia tytoniu
newsDENT
-
Trwa nierówna walka o wsparcie gabinetów stomatologicznych
lexDENT -
Walka o ochronę gabinetów stomatologicznych przed upadkiem
lexDENT -
Sprzeciw wobec pomysłu ustanowienia zawodu: specjalista techniki dentystycznej
lexDENT -
Koronawirus 22 lutego 2021 r.: 17 zgonów przy 3 890 zakażeniach
newsDENT -
Studenci stomatologii powtórzą rok
bizDENT -
Kompetencje specjalistów do spraw techniki dentystycznej
lexDENT -
Alignery mogą utrudniać zajście w ciążę?
techDENT -
Co czeka stomatologię w 2021 r.?
bizDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Wrocław, dolnośląskie -
lekarz dentysta
Bielsko-Biała, śląskie -
lekarz dentysta
Mikołów, śląskie -
lekarz dentysta
WARSZAWA, mazowieckie