• Medycy biorą na siebie odpowiedzialność za zdrowie innych, ponosząc bardzo wysokie koszty emocjonalne tej sytuacji
  • Wypalenie zawodowe, bardzo silny stres działa destrukcyjnie na wykonywanie zawodu ale też na życie prywatne lekarza 
  • Choć niejeden lekarz potrzebuje pomocy psychologa, jednak rzadko z niej korzysta. Wielkopolska Izba Lekarska wychodzi na przeciw tym potrzebom organizując program wsparcia psychologicznego lekarzy i lekarzy dentystów

Emocjonalny koszt zawodu lekarza. Wypalenie zawodowe

Zawody lekarza i lekarza dentysty są  szczególnie trudne i mocno obciążające emocjonalnie. U każdego, kto zawodowo pomaga innym ludziom, z czasem mogą się pojawić odczucia wypalenia zawodowego czy objawy wtórnego stresu traumatycznego. Skutki lekarz ponosi wykonując swoje obowiązki w pracy, ale cierpi też jego życie rodzinne. 

Rozmowa o problemach może przynieść ulgę i pomysły na pożyteczne zmiany w życiu, a wsparcie innych osób w podobnej sytuacji i towarzyszących terapeutów może pomóc odbudować satysfakcję z pomagania innym.

Wielkopolska Izba Lekarska prowadzi program wsparcia psychologicznego lekarzy i lekarzy dentystów. A konkretnie zajmuje się tym projektem Komisja ds. Młodych Lekarzy przy współpracy z Pracownią Motywacji i Zmian.

 Miejsce spotkań: Pracownia Motywacji i Zmian przy ul. Wspólnej 27, w Poznaniu

Kiedy: w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca o godz. 19:00

Zajęcia będą się odbywały w grupach nie większych niż 15 osób. pierwszeństwo przy zapisach mają dotychczasowi uczestnicy.

 Zapisy przez formularz online

Spotkania w grupach wsparcia. Co oferują

  • pogłębioną, spokojną rozmowę o swoich doświadczeniach, przeżyciach i przemyśleniach,
  • posłuchanie o tym, co myślą i przeżywają inni oraz jak sobie z tym radzą,
  • zrozumienie ze strony innych osób
  • rozmowę o tym, co ważne, a z czym do tej pory trzeba było borykać się samotnie.

Grupa nie ma ustalonych tematów, które będą poruszane, to uczestnicy decydują o czym chcą rozmawiać. Nie ma również obowiązku zabierania głosu, każdy decyduje o tym, na ile chce być aktywny.