PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Wrześniowy LDEK średnio lepiej niż w lutym, ale…

Autor: miro • Źródło: ms
18-09-2013, 00:11
Wrześniowy LDEK średnio lepiej niż w lutym, ale… Wrześniowy LDEK średnio lepiej niż w lutym, ale
Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało, że we wrześniowym terminie LDEK średni wynik to 65,7 proc. maksymalnej liczby punktów, w lutym średnia była nieco niższa i wyniosła 64,9 proc.
CEM w Łodzi podało także, że granicę 56 proc. maksymalnej liczby punktów we wrześniu 2013 r. nie przekroczyło 13,5 proc. zdających (194 spośród 1438 osób). W poprzedniej edycji było to aż 19,2 proc.

Nieco gorzej było w przypadku rezultatów najlepszych. Najwyższy wynik podczas egzaminu przeprowadzonego 6 września 2013 r. to 88,0 proc. maksymalnego pułapu. Zanotowano go w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (169 pkt.). Podczas poprzedniej lutowej sesji było to 89,8 proc. (176 pkt.).

Podobnie było w przypadku tych co zdawali najgorzej (albo raczej nie zdawali). Na wiosnę nikt nie uzyskał mniej niż 25 proc. maksymalnej liczby punktów. Teraz outsider, który oddał pracę, uzbierał … zero punktów. Ten niechlubny rezultat padł na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (wśród lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia ponad dwa lata temu).

Najwyższą średnią spośród zdających dentystów lekarzy we wrześniu osiągnęła grupa zdających określona jako ci, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach - 128,52 pkt. (76,0 proc.), wyprzedzili oni tych, którzy przystępowali do LDEK pierwszy raz - 126,32 pkt. (74,7 proc.) i tych, którzy ukończyli studia ponad dwa lata temu 117,56 pkt. (69,6 proc.). 

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, który w wynikach średnich był trzeci: za Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz za Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku (wśród zdających, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach), jeśli chodzi o maksymalną liczbę punktów z egzaminu uplasował się dopiero na siódmej pozycji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH