PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Wrocław: studenci stomatologii wracają na UM

Autor: nieck • Źródło: smn
03-12-2020, 10:34
Wrocław: studenci stomatologii wracają na UM UM we Wrocławiu (fot. Archiwum)
Rektor UM we Wrocławiu wydał zarządzenie, które zmienia zasady organizacji zajęć dydaktycznych (tymczasowo ograniczonych przez pandemię).

Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich dla studentów od I do IV roku studiów, z uwzględnieniem English Division, zajęcia praktyczne w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim lub pacjentem lub w warunkach symulowanych będą realizowane stacjonarnie. Na razie do 6 stycznia 2021 r.    

Nadzór nad realizacją zajęć sprawuje właściwy dziekan. Jest on zobowiązany do przygotowania szczegółowych wytycznych dotyczących zasad prowadzenia dydaktyki na wydziale i zapoznania z nimi pracowników oraz studentów.

Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego mogą wykonywać czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno - epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i na podstawie uzyskanego zaświadczenia mogą ubiegać się o zaliczenie części zajęć lub grup zajęć, kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, do których w programie studiów zostały przypisane efekty uczenia się̨ obejmujące umiejętności praktyczne.

Zaświadczenie powinno zostać wydane przez podmiot i uwzględniać informacje o liczbie
godzin i charakterze wykonywanych czynności.

Wznowiona jest także działalność kół naukowych na zasadach ustalonych z opiekunem danego
koła.

Więcej: umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM we Wrocławiu   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH