PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ważne międzynarodowe sympozjum naukowe nie tylko dla ortodontów. Jak w nim wziąć udział?

Autor: miro • Źródło: ms
21-07-2022, 10:18
Ważne międzynarodowe sympozjum naukowe nie tylko dla ortodontów. Jak w nim wziąć udział? Sympozjum Naukowe Invisalign 2022 można w nim wziąć udział online Fot. AdobeStock
Sympozjum Naukowe Invisalign 2022 (coroczne, ważne wydarzenie dla lekarzy ortodontów, tym razem odbędzie się 9–10 września 2022 r. w Dubaju). Wizyta na Bliskim Wschodzie będzie możliwa, jednak ci wszyscy, którzy nie zdecydują się na osobiste uczestnictwo, zyskają możliwość śledzenia wydarzenia w internecie.
  • Sympozjum Naukowe Invisalign 2022 (Dubaj 9 -10 września) pod hasłem „Doskonałość kliniczna zorientowana na pacjenta”
  • Lekarze, śledzący wydarzenie online, zyskają pełną swobodę wyboru czasu i miejsca obejrzenia wystąpień prelegentów
  • Ortodonci z całego świata podzielą się wiedzą kliniczną oraz wskazówkami, jak rozwijać praktykę zawodową wykorzystując do leczenie z wykorzystaniem systemu nakładek przezroczystych 

Podczas wydarzenia przedstawione zostaną badania kliniczne dotyczące trzech głównych zagadnień:

  • wyniki kliniczne u pacjentów w okresie wzrastania;
  • wpływ technologii na doświadczenia związane z leczeniem;
  • zdrowie jamy ustnej w trakcie i po leczeniu ortodontycznym.

Uczestnictwo online na życzenie

Nagranie z wydarzenia będzie dostępne na życzenie. Lekarze zyskają pełną swobodę wyboru czasu i miejsca obejrzenia wystąpień prelegentów. Warunkiem będzie zarejestrowanie się jako uczestnik online Sympozjum Naukowego Invisalign. Dokonać tego będzie można przez dedykowaną stronę internetową.

Nagrania zostaną udostępnione na stronie Invisalign Doctor Site i przez rok będą dostępne dla zarejestrowanych lekarzy w językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, tureckim i rosyjskim.

Tematyka praktycznych wystąpień

Ortodonci z całego świata podzielą się wiedzą kliniczną oraz wskazówkami, jak rozwijać praktykę zawodową. Oficjalnie potwierdzone wykłady to m.in.:

dr Tommaso Castroflorio i dr Francesco Garino
Principles and Biomechanics of Aligner Treatment (Zasady i biomechanika leczenia z wykorzystaniem przezroczystych nakładek), 

dr Riccardo Capuozzo
Canine Inclusion: Tads (Temporary Anchorage Devices) and Aligner Strategy (Inkluzja kłów: elementy TAD i strategia związana z nakładkami) 

 dr Waddah Sabouni
Treatment of Impacted Teeth with Invisalign: A Case Series (Leczenie zębów niewyrzniętych za pomocą systemu Invisalign: seria przypadków), 

dr Benedict Wilmes
Maxillary Molar Distalisation as Part of Aligner Treatment in Adults – Efficacy of Intermaxillary Elastics Versus Palatal Skeletal Anchorage (Dystalizacja trzonowców szczękowych jako element leczenia nakładkami u dorosłych – skuteczność międzyszczękowych elementów elastycznych w porównaniu z kotwiczeniem szkieletowym do podniebienia)

dr Thomas Felkai
Management of Interdisciplinary Orthognathic Surgical Cases with the Invisalign System (Postępowanie w interdyscyplinarnych chirurgicznych przypadkach ortognatycznych z wykorzystaniem systemu Invisalign)

dr Joerg Schwarze
Evaluation of Effectiveness and Stability of Aligner Treatments Using the Peer Assessment Rating Index (Ocena skuteczności i stabilności leczenia z wykorzystaniem nakładek na podstawie wskaźnika oceny wzajemnej) 

dr Suliman Shahin
An Invisalign approach and scientific review on management of periodontally challenging cases (Podejście Invisalign oraz naukowy przegląd postępowania w trudnych przypadkach periodontycznych), 

dr Federico Brugnami
Three-dimensional digital planning. The concept of regenerative orthodontics to stretch the limits of treatment (Trójwymiarowe planowanie cyfrowe. Koncepcja ortodoncji regeneracyjnej, aby rozszerzyć granice leczenia), dr Simonetta Meuli 

Nagroda Best of Scientific Symposium 2022

Nagrodą Best of Scientific Symposium 2022 uhonorowany zostanie jeden z prelegentów Sympozjum, którego wystąpienie zostanie ocenione najwyżej z uwzględnieniem:

  • najlepszej formy prezentacji,
  • odpowiedniego doboru tematyki,
  • jakości omawianych badań.

Uczestnicy Sympozjum będą mogli głosować na zwycięzcę przez cały czas trwania wydarzenia.

Nagroda EMEA Emerging Leader Award

Align Technology po raz pierwszy przyzna nową nagrodę w kategorii EMEA Emerging Leader Award za najlepszą pracę ortodontyczną dla studentów podyplomowych. Nagroda ta ma na celu wspieranie rozwijających się specjalistów w ramach projektów skupionych na leczeniu ortodontycznym z wykorzystaniem przezroczystych nakładek.

Zwycięzca zostanie wybrany przed Sympozjum przez komisję złożoną z ekspertów klinicznych, w której zasiądą dr Esmeralda Herrero (Hiszpania), prof. Padhraig Fleming (UK) oraz prof. Luca Levrini (Włochy).

Zwycięzca otrzyma możliwość zaprezentowania swoich prac w trakcie drugiego dnia wydarzenia w Dubaju.

- Po dwóch edycjach w formule online będziemy mieć ogromną przyjemność znów spotkać osobiście wielu naszych klientów. Stanie się to na Sympozjum Naukowym Invisalign 2022. To będzie doskonała okazja do dyskusji i refleksji na temat tego, co system przezroczystych nakładek Invisalign wniósł do ortodoncji od czasu jego wprowadzenia, zwłaszcza że w 2022 r. obchodzimy 25. rocznicę powstania Align Technology. Od samego początku stale pracujemy nad tym, aby dostarczać naszym klientom najlepszą technologię, przez co oni z kolei mogą zapewniać najlepsze możliwe wyniki leczenia swoim pacjentom – komentuje Pierre Velu, wiceprezes Align Technology ds. ortodoncji dla strategicznej części Europy.

Podczas wydarzenia, z myślą o uczestnikach Sympozjum, odbędą się sesje networkingowe oraz prezentacje systemu Invisalign oraz skanerów iTero.

Więcej informacji i rejestracja na Sympozjum Naukowe Invisalign, na stronie internetowej wydarzenia.

Wizytówka Align Technology 

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com

Informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com

Informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com

Informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   nauka   Align Technology   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH