PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Warszawa: OIL pisze do ministra zdrowia w sprawie PES

Autor: Ewa Nieckuła • Źródło: en
16-03-2021, 10:29
Warszawa: OIL pisze do ministra zdrowia w sprawie PES Potrzeba rozmowy na temat terminów PES (fot. Unsplash)
Decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia sesji PES oznaczałaby dla wielu lekarzy brak możliwości powrotu do pracy zawodowej, przedłużenie okresu nauki i niejako zawodowe zawieszenie - alarmuje OIL w Warszawie.

W piśmie wystosowanym przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie do ministra zdrowia czytamy:

...Mówimy o doświadczonych lekarzach, po 5-6 latach pracy przy łóżku chorego, posiadających wiedzę specjalistyczną potwierdzoną zdaniem egzaminu testowego PES. Lekarze ci poświęcili ostatnie miesiące na wytężoną naukę do egzaminów, co odbyło się w wielu przypadkach kosztem życia zawodowego i rodzinnego tych osób. Decyzja dotycząca przedłużenia sesji egzaminacyjnej i zawieszanie możliwości zdawania egzaminów dla wielu z tych lekarzy oznacza brak możliwości powrotu do pracy zawodowej, przedłużenie okresu nauki i niejako zawodowe zawieszenie – w wielu przypadkach dalsze zatrudnienie takich lekarzy w macierzystych jednostkach jest uzależnione od uzyskania przez nich tytułu specjalisty, co – ewentualną decyzją Pana Ministra – zostałoby odłożone w czasie.

Biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednich sesjach egzaminacyjnych podejmował Pan Minister decyzje o zwolnieniu lekarzy zdających PES z egzaminów ustnych, a także obecny wzrost zakażeń i konieczność zapewnienia obsady lekarskiej w oddziałach zgodnie z maksymą ,,wszystkie ręce na pokład”, proszę o pilne spotkanie z Panem Ministrem, w którym mogliby wziąć udział przedstawiciele zdających PES lekarzy.

O decyzjach ministra zdrowia pisaliśmy w tekście Przesunięcie PES coraz bliżej?

Więcej: izba-lekarska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   PES   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH