PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

UWM: studenci medycyny testowani na obecność SARS-CoV-2 przed powrotem na zajęcia

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
26-05-2020, 11:10
UWM: studenci medycyny testowani na obecność SARS-CoV-2 przed powrotem na zajęcia Na UMW studenci przejdą testy na koronawirusa (fot. pixabay)
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zapadła decyzja, by studenci ostatniego roku medycyny wrócili na medycynę. Przedtem jednak przejdą badania w kierunku koronawirusa.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UWM Radosław Borysiuk poinformował, że wymazy od studentów pobierane będą w uczelnianym punkcie wymazowym.

- Studenci zjeżdżają się z całej Polski i ze świata. Na razie na uniwersytet wróci ostatni rocznik, ponieważ musi zakończyć swój plan nauki i przystąpić do egzaminu końcowego. Pozostali wrócą, gdy sytuacja bardziej się wyklaruje - powiedział Borysiuk.

Wyniki testów studentów spodziewane są w ciągu jednego dnia. Jeśli tak się stanie studenci ostatniego roku medycyny rozpoczną zajęcia 27 maja.

Borysiuk poinformował, że dotąd w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie nie było pacjenta z koronawirusem. Szpital robi wymazy wszystkim pacjentom, którzy tam trafiają. 

Joanna Kiewisz-Wojciechowska

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH