PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ustny PES niebezpieczny dla niezaszczepionych

Autor: miro • Źródło: ms
05-03-2021, 08:44
Ustny PES niebezpieczny dla niezaszczepionych PES tylko testowy? (fot. skutterstock)
Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów apeluje o zwolnienie lekarzy i lekarzy dentystów, przystępujących w sesji wiosennej do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, z części ustnej tego egzaminu,

Organizowanie części ustnej Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego może prowadzić do zachorowania tych przystępujących do egzaminu, którym nie udało się jeszcze zaszczepić, pomimo, że są w grupie „0” – uważa prezes NRL Andrzej Matyja.

Prośba podyktowana jest troską o bezpieczeństwo zarówno przystępujących do części ustnej PES, jak również ich pacjentów. - W kraju obserwujemy pierwsze symptomy trzeciej fali pandemii. Przewidując narastające obciążenie systemu ochrony zdrowia, należy podejmować takie decyzje i działania, które zminimalizują ryzyko ograniczenia jego wydolności, w szczególności w skutek zachorowań personelu medycznego – uważa prof. Andrzej Matyja.

Jest to tym bardziej istotne, że nadal nie zostało zakończone szczepienie przeciwko COVID-19 grupy „0”, co oznacza, że wśród przystępujących do części ustnej PES mogą znaleźć się osoby w dalszym ciągu bezbronne wobec wirusa. Potwierdzają to ostatnie dane przekazane przez MZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   PES   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH