PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

UMB promuje kierunek studiów: higiena stomatologiczna

Autor: miro • Źródło: ms
08-01-2021, 11:55
UMB promuje kierunek studiów: higiena stomatologiczna Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (źródło: Google Maps)
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uruchomił w roku akademickim 2020/2021 kształcenie na kierunku higiena stomatologiczna. Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Już teraz UMB zaprasza do rejestracji (od 4 maja 2021 r.).

Studenci mają zajęcia z zakresu nauk podstawowych takich jak anatomia i histologia, fizjologia narządu żucia, biochemia i biofizyka, które przygotują do rozumienia zmian zachodzących w organizmie człowieka.

Kierunek ma charakter praktyczny, tak więc szczególny nacisk jest położony na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. W zakresie kształcenia zawodowego studenci poznają pracę we wszystkich specjalnościach stomatologicznych, uczą się obsługi sprzętu i aparatury znajdujących się na wyposażeniu gabinetu dentystycznego oraz wykonywania zabiegów stomatologicznych w zakresie zadań zawodowych higienistki.

Wiedza z zakresu psychologii, etyki, komunikacji interpersonalnej ułatwia im współpracę z pacjentem i jego rodziną. Higienistki uczą się opracowywania programów profilaktycznych i edukacyjnych dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, przyczyniając się do poprawy stanu zdrowia populacji. Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna będą przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej, w prywatnych gabinetach dentystycznych oraz w gabinetach profilaktyki zdrowotnej.

Rekrutacja: jedynym kryterium przyjęć jest wynik maturalny z jednego przedmiotu do wyboru z czterech: biologii, chemii, matematyki lub fizyki (poziom podstawowy lub rozszerzony). Poziom podstawowy liczony jest x1, poziom rozszerzony x2.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH