PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

UM we Wrocławiu: stomatologia oblężona

Autor: miro • Źródło: ms
21-08-2020, 12:15
UM we Wrocławiu: stomatologia oblężona UM we Wrocławiu (foto: Tomasz Walów)
W Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studentów cieszy się stomatologia: 24 chętnych na jedno miejsce.

Chęć podjęcia studiów medycznych na UM we Wrocławiu wyraziło niemal 3900 osób. Największą popularnością cieszy się stomatologia, gdzie na jedno miejsce przypada 24 kandydatów.

Z kolei na kierunku lekarskim o jeden indeks walczy 14 osób.

Trzecie miejsce z wynikiem 7 osób na miejsce zajęła analityka medyczna.

Liczba chętnych do studiowania ratownictwa wzrosła o kilkadziesiąt osób, a o jedno miejsce starało się czterech kandydatów.

Wszystkie listy będą publikowane na stronie UM we Wrocławiu oraz wywieszane w wydziałowych gablotach.

20 sierpnia została otwarta rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmaceutycznym i analityce medycznej, która zakończy się 27 sierpnia. Wyniki tej rekrutacji kandydaci poznają 31 sierpnia.

Szturm chętnych na studia w ramach English Division
Większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym cieszył się również nabór na studia w języku angielskim, które Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi na dwóch kierunkach: lekarskim i lekarsko-dentystycznym. O miejsce na stomatologii w ramach English Division ubiegało się nieco ponad 100 kandydatów, a na medycynie ponad 600. Kandydaci na studia anglojęzyczne pochodzą głównie z Niemiec, ale spora grupa to także obywatele Tajwanu i Tajlandii, jak również Norwegii, Irlandii, Szwecji, USA, Kanady, a nawet Malezji.

Trzy dni na dostarczenie dokumentów
Osoby, które znajdą swoje nazwiska na listach i zechcą podjąć studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, muszą zakończyć proces rekrutacyjny składając komplet wymaganych dokumentów. Należy zrobić to osobiście w siedzibie odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub za pośrednictwem osoby upoważnionej pełnomocnictwem uzyskanym u notariusza lub we właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Dokumenty będą przyjmowane przez trzy dni, od 21 do 25 sierpnia 2020 r., wyłączając weekend. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i pór ich składania znajdują się na stronie UM we Wrocławiu.

Ci, którzy nie znaleźli swoich nazwisk na pierwszych listach nie powinni się zrażać. W następnych dniach ukazywać się będą kolejne listy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii   UM we Wrocławiu  

POLECAMY W SERWISACH