PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM we Wrocławiu rekrutuje na „European Master Degree in Oral Implantology"

Autor: miro • Źródło: UM we Wrocławiu
06-12-2022, 15:48
UM we Wrocławiu rekrutuje na „European Master Degree in Oral Implantology European Master Degree in Oral Implantology we Wrocławiu Fot. AdobeStock
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczął wstępną rekrutację kandydatów na studia podyplomowe w języku angielskim "European Master Degree in Oral Implantology".
  • Ruszyła kolejna edycja podyplomowych studiów European Master Degree in Oral Implantology, sygnowanych przez PTS i UM we Wrocławiu
  • Nauka kończy się pracą magisterską. Po jej obronie uczestnik uzyskuje międzynarodowy tytuł „mastera” z implantologii, z certyfikatem uniwersyteckim i towarzystwa naukowego
  • Studia trwają dwa lata (4 semestry, ECTS 120) i są realizowane w formule modułowej (10)

Implantologia i implantoprotetyka po dyplomie 

Po ukończeniu studiów na wydziałach lekarsko-dentystycznych zarówno europejscy, jak i polscy stomatolodzy nie są, niestety, wystarczająco przygotowani do prowadzenia leczenia implantologicznego. Tymczasem następuje dynamiczny rozwój implantologii i implantoprotetyki stomatologicznej w rehabilitacji pacjentów z pojedynczymi i mnogimi brakami zębów, a więc rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu chce wziąć aktywny udział w praktycznym nauczaniu implantologii i implantoprotetyki stomatologicznej - z naciskiem na chirurgię stomatologiczna (protetyka obejmie około 20 proc. programu nauczania w ramach "European Master Degree in Oral Implantology").

Wymagania od kandydatów:

  • średniozaawansowanych umiejętności z zakresu chirurgii stomatologicznej, periodontologii i implantologii stomatologicznej;
  • znajomości języka angielski na poziomie co najmniej B2;
  • dorobek i udokumentowane doświadczenie.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e- mail: podyplomowe-ckp@umw.edu.pl

Charakterystyka studiów w zakresie implantologii

European Master Degree in Oral Implantology, to pierwsze w kraju studia podyplomowe z zakresu implantologii i implantoprotetyki z akredytacją MEN.

Studia trwają dwa lata (4 semestry, ECTS 120) i są realizowane w formule modułowej (10).

Program zbudowany jest w oparciu o doświadczenie ekspertów PTS, UM we Wrocławiu i nie tylko. 

Wyróżnia go duża liczba praktycznych zajęć na fantomach, kadawerach, obserwacji klinicznych w akredytowanych ośrodkach PTS. Uczestnicy studiów realizują własne badania kliniczne pod indywidualną opieką wykładowców.

Nauka kończy się pracą magisterską. Po jej obronie uczestnik uzyskuje międzynarodowy tytuł „mastera” z implantologii, z certyfikatem uniwersyteckim i towarzystwa naukowego.

Każdy student po obronie pracy końcowej ma możliwość przystąpienia do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, której celem jest dalsza współpraca pomiędzy kadrą naukową a wykładowcami z poszczególnych uniwersytetów, co umożliwia dalszy rozwój naukowy absolwenta studiów podyplomowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH