PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Poznaniu solidarny z Białorusią

Autor: miro • Źródło: ms
21-12-2021, 13:40
UM w Poznaniu solidarny z Białorusią Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (fot. UMP)
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu nawiązał współpracę z Kliniką Chirurgii Szczękowo-Twarzowej  w ramach programu „Solidarni z Białorusią” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Doktor Olga Bazyk-Nowikowa będzie prowadziła badania w ramach rocznego stażu naukowego w Katedrze i Klinice Chirurgii Stomatologicznej i Periodontologii pod opieką prof. Marzeny Wyganowskiej - Świątkowskiej.

"Solidarni z Białorusią - naukowcy" to jedno z działań podjętych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, by pomóc środowisku akademickiemu i naukowemu zza wschodniej granicy.

W edycji 2021 r. stypendia otrzymało ponad 40 naukowców reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny nauki. Zakładana wysokość wsparcia w wys. 2 mln zł została zwiększona do 4,589 mln zł. Dzięki temu środki na badania mogła uzyskać większa liczba osób.

***
Prof. dr hab. n. med. Marzena Wyganowska-Świątkowska jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalista periodontologii. Pracownik naukowy i doświadczony praktyk. Wiedzę periodontologiczną zdobywała pod okiem profesorów: Nevinsa, Tarnowa, Langa, Zuccellego, Sculana.

Autorka kilkudziesięciu prac naukowych, szczególnie zainteresowana biologią fibroblastów i białek matrycy szkliwa.

Implantologią zajmuje się od kilkunastu lat lat, ściśle współpracując z Uniwersytetem w Bernie. Prowadzi ITI Study Club. Członek European Federation of Periodontology, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, International Team for Implantology.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM w Poznaniu   periodontologia  

POLECAMY W SERWISACH