PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Białymstoku w roli gospodarza 47 Konferencji European Prosthodontic Association

Autor: miro • Źródło: UM w Białymstoku/infoDENT24.pl
16-01-2023, 11:31
UM w Białymstoku w roli gospodarza 47 Konferencji European Prosthodontic Association Od lewej: prof. Marcin Moniuszko, prof. Adam Krętowski, prof. Multu Özcan, prof. Teresa Sierpińska, prof. Monika Łukomska, Ewa Mastalerz. Fot. UM w Białymstoku
Wizyta prof. Multu Özcan, sekretarza European Prosthodontic Association w UM w Białymstoku związana była m.in. z wyborem tej uczelni na gospodarza 47 Konferencji  European Prosthodontic Association (EPA), która odbędzie się w Białymstoku 19 - 21 września 2024 r.
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku będzie gospodarzem 47 Konferencji European Prosthodontic Association (EPA)
  • Prof. Multu Özcan, sekretarz European Prosthodontic Association, w związku z 47 konferencją EPA, odwiedziła UM w Białymstoku
  • Organizatorem wykonawczym przyszłorocznej Konferencji jest firma Exactus, od wielu lat tworząca targi stomatologiczne CEDE

47 Konferencja EPA w UM w Białymstoku

Prof. Multu Özcan, sekretarz European Prosthodontic Association, kierownik Division of Dental Biomaterials Uniwersytetu w Zurychu była gościem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który we wrześniu 2024 r. będzie gościł uczestników prestiżowego wydarzenia - 47 Konferencji European Prosthodontic Association (EPA).

Prof. Multu Özcan spotkała się z:

  • prof. Adamem Krętowskim, rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • prof. Marcinem Moniuszko, prorektorem ds. nauki i rozwoju,
  • prof. Teresą Sierpińską prodziekanem ds. jakości kształcenia, programów studiów i oddziału stomatologii (prezydent elekt EPA),
  • prof. Moniką Łukomską - Szymańską prezesem Sekcji Protetyki PTS
  • Ewą Mastalerz reprezentującą firmę Exactus - organizatora wykonawczego przyszłorocznej Konferencji.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Sekcja Protetyki Stomatologicznej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Konferencje EPA to niezwykle prestiżowe wydarzenie w środowisku stomatologicznym, które gromadzi lekarzy dentystów z całego świata, a organizują je wiodące ośrodki naukowo-badawcze.

Powitanie prof. Multu Özcan przez prof. Adama Krętowskiego, rektora UM w Białymstoku 

W ostatnich latach Konferencje EPA odbyły się m.in. w Atenach, Amsterdamie, Madrycie, Bukareszcie, Pradze, Turku.

W Polsce, ostatnio takie wydarzenie odbyło się w 2005 r. w Poznaniu. W 2019 r. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, pokonując liczną konkurencję został wybrany przez European Prosthodontic Association jako miejsce konferencji w 2024 r.

Wybór Polski daje naszym lekarzom dentystom nieocenioną możliwość przedstawienia swoich osiągnięć naukowych na międzynarodowym, bardzo elitarnym forum.

European Prosthodontic Association założone w 1976 r.

28 marca 1976 r. w Szkole Pythagoras St John's w Cambridge, podczas 23 Dorocznego Zjazdu Brytyjskiego Towarzystwa Studiów nad Stomatologią Protetyczną, rozważano powołanie do życia Europejskiego Towarzystwa Protetycznego. 

Uznano, że istnieje potrzeba stworzenia specjalistycznego stowarzyszenia w celu wypracowania zrozumienia i poprawy komunikacji w dziedzinie protetyki między krajami europejskimi. Oceniono, że znacznie poprawiłoby to rozwój specjalizacji w zakresie protetyki w Europie i przyniosłoby korzyści pacjentom wymagającym leczenia protetycznego.

Stowarzyszenie takie zostało założone w 1976 r., a pierwsze spotkanie EPA odbyło się w Londynie w 1977 r.  Uczestniczyło w nim wówczas 122 delegatów.

EPA liczy obecnie ponad 700 członków z 50 krajów z całego świata. 

Doroczne konferencje są jedną z głównych aktywności EPA (odbywają się w różnych krajach europejskich).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH