U tych dentystów warto będzie się leczyć. Najlepsi w Jules Allemand Trophy

- W międzynarodowym konkursie Jules Allemand Trophy, w którym biorą udział przyszli lekarze dentyści, dobrym wstępem do kariery zawodowej
- W Jules Allemand Trophy bierze udział sto uczelni z 25 europejskich państw.
- Studenci stomatologii WUM od lat odnoszą sukcesy w kolejnych edycjach konkursu
- Konkurs pomaga w znalezieniu dziedziny stomatologii, w której przyszły lekarz dentysta czuje się najlepiej
Międzynarodowy projekt edukacyjny dla studentów stomatologii
- Międzynarodowy konkurs dla studentów „Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy”, w którym udział biorą przyszli lekarze stomatolodzy, studiujący na piątym roku uczelni medycznych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem - mówi prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM.
Jest to projekt edukacyjny realizowany od 18. lat. Opiera się on na współpracy europejskich uniwersytetów, wśród nich: Università degli Studi "G. d'Annunzio" Chieti – Pescara, Semmelweis University Medicine and Health Science Budapest, Charles University of Praque oraz Insieme academy i firmy Micerium.
W pierwszych latach brały w nim udział nieliczne uczelnie medyczne, ale obecnie jest prowadzony w blisko 100 uczelniach z 25 europejskich państwm.in. z Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Gruzji, Niemiec, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainie, Włoch. Oczywiście co roku uczestniczy w nim także Polska.
Studenci WUM z sukcesami w Jules Allemand Trophy
- Z roku na rok w tym programie stypendialnym bierze udział coraz więcej studentów - mówi prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM.
- Przez lata studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wielokrotnie zwyciężali w etapie ogólnopolskim konkursu, a czterokrotnie również w międzynarodowym finale. To oni właśnie sprawują pieczę nad studentami, którzy w tym roku biorą udział w konkursie - dodaje.
Zasady rywalizacji w Jules Allemand Trophy
Rywalizacja polega na poznaniu metody i wykonaniu rekonstrukcji materiałem złożonym w zębach przednich i bocznych, anatomiczną techniką warstwową (według zasad doktora Lorenzo Vaniniego). Konkurs jest co roku organizowany przez firmę Micerium (Włochy) i jej przedstawicieli (m. in. Micerdent Polska).
W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym opiekę nad uczelnianym etapem konkursu sprawuje Zakład Stomatologii Zachowawczej.
- Oczywiście nie każdy uczestnik programu uznaje w jego trakcie, że dobrze radzi sobie z metodą. Stomatologia estetyczna to trudna dziedzina, wymagająca określonych zdolności manualnych i wyobraźni, nie każdy zatem ma do niej predyspozycje - mówi prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek.
- Ale czas studiów to moment szukania tych dziedzin, w których przyszły lekarz stomatolog będzie czuł się najlepiej i może w przyszłości odnieść oczekiwane sukcesy. Międzynarodowy konkurs Jules Allemand Trophy daje jednak uczestnikom ogromne możliwości rozwoju - wyjaśnia.
Nagrodą główną jest trzymiesięczny staż w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Università degli studi G.D’Annunzio Chieti Pescara pod opieką prof. Camillo D’Arcangelo.
Konkurs składa się z trzech etapów:
- wewnątrzuczelnianego,
- ogólnopolskiego,
- międzynarodowego.
- Studenci pracujący z opiekunem rywalizują ze sobą wewnątrz uczelni. Zwycięzca tego etapu rozpoczyna konkurencję z innymi uczestnikami reprezentującymi uczelnie z całej Polski. Laureat drugiego etapu reprezentuje Polskę we Włoszech na Finale Międzynarodowym. Nasi studenci radzili sobie do tej pory doskonale, wierzę, że tegoroczna edycja przyniesie im dużo ciekawych doświadczeń i wiedzy. Jestem przekonana, że również w tym roku będą w stanie podjąć rywalizację na poziome ogólnopolskim, a może nawet światowym - dodaje prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek.
Przypomnijmy, że w dwóch edycjach krajowego konkursu Jules Allemand Trophy 2020/2021 (połączone edycje 16. i 17. ze względu na pandemię) zwyciężyli: Piotr Górka - z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (16. edycja) oraz Katarzyna Pindelska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (17. edycja).
Jules Allemand Trophy w liczbach
Międzynarodowy konkurs dla studentów „Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy” w liczbach:
- start programu stypendialnego w 2003 roku,
- uczestniczą w nim studenci 25 europejskich państw,
- zaangażowanych jest 96 uczelni medycznych,
- w programie ze studentami pracowało 250 wykładowców,
- łącznie wzięło w nim udział 30 tys. studentów,
- każdego roku zgłasza się do niego 3,5 tys. przyszłych lekarzy stomatologów.
***
Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o. jest spółką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczelni z ponad 200-letnią tradycją i doświadczeniem w kształceniu najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny. Powstanie w 2001 roku Centrum Medycznego to odpowiedź na potrzebę świadczenia usług na wysokim poziomie przez wykwalifikowany zespół specjalistów wywodzących się ze środowiska akademickiego WUM, w szczególności kadry medycznej pracującej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM.
W ramach działalności leczniczej CM WUM sp. z o.o. realizuje komercyjne usługi medyczne oraz świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych, w których zakres wchodzi podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, stomatologia oraz diagnostyka obrazowa. Szeroki wachlarz oferowanych przez Centrum usług zapewnia skuteczną i nowoczesną diagnostykę oraz leczenie najbardziej złożonych chorób.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
Prawo pacjenta do poszanowania godności. Kto i jak musi o nie dbać
lexDENT -
Tyle od 1 lipca zarobi asystentka, higienistka i technik dentystyczny. Mniej być nie może
lexDENT -
Poszukiwani chirurdzy i periodontolodzy chętni na kontrakt
newsDENT -
Groźne ropnie mózgu u dziecka. Powikłanie problemów z zębami
techDENT -
Obecny subwariant koronawirusa bardzo zaraźliwy. Grozi pogorszenie sytuacji pandemicznej
newsDENT -
Co robić, gdy boli ząb? Te leki przyniosą ulgę
techDENT -
Brak lekarzy ogólnych już wkrótce? Analiza rynku pracy
newsDENT -
Od dzisiaj zmiana stawki PIT i mniej ulg podatkowych. Kto skorzysta?
bizDENT
-
Straciła 11 zębów. Według sądu zawinił lekarz i pacjentka
lexDENT -
Odkryto nowe powikłanie po COVID-19. Objawia się silnym bólem. To nekroza szczęki
techDENT -
Nocne poty, mgła mózgowa, problemy z jelitami dokuczały jej przez 10 lat. Poprawną diagnozę postawił dentysta
techDENT -
Podwyżki od 1 lipca zagrożone? Pracodawcy RP pytają, skąd wziąć pieniądze
newsDENT -
Od 1 lipca podatki w dół, pensje w górę. Duże zmiany również dla medyków
bizDENT -
Sejm uchwalił podwyżki wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Kogo ucieszą, a kogo nie
lexDENT -
Drakońskie kary za błędy w gospodarowaniu odpadami medycznymi. Nawet do 1 mln zł
lexDENT -
Zgrzytanie zębami. Skutki tego nawyku są opłakane
techDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Katowice, śląskie -
lekarz dentysta
Poznań, wielkopolskie -
lekarz dentysta
Wałcz, zachodniopomorskie -
lekarz dentysta
Warszawa, ul. Dzika, mazowieckie