• Konferencja „Różne oblicza implantologii” z udziałem m.in. prof. dr. hab. n. med. Marzena Dominiak, prof. dr. hab. n. med. Marcina Kozakiewicza; dr. n. med. Mariusza Dudy, dr. n. med. Adama Aleksandra Nowickiego.
  • Wśród tematów konferencji: Natychmiastowe obciążenie implantów w strefie estetycznej; Konsekwencja w edukacji implantologicznej: chirurgia - perioimplantologia - implantoprotetyka - okluzja; Zastosowanie implantów tuberopterygoidalnych przy natychmiastowych odbudowach pełnołukowych.
  • Uzupełnieniem konferencji będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kierowcy rajdowego dzięki profesjonalnemu symulatorowi Racing Simulator.  

Wydarzenie to, mające szansę przyciągnąć uwagę wielu lekarzy dentystów o zacięciu implantologicznym, zaplanowano od 11 do 13 listopada 2021 r. w Rzeszowie. Konferencja „Różne oblicza implantologii” – jak sama nazwa wskazuje – traktuje o implantologii, dedykowana jest jednak nie tylko osobom w sposób szczególny zainteresowanym implantologią. W kultowym niemal miejscu - w hotelu Rzeszów Blue Diamond - niezapomnianą przygodę przeżyją ci, którzy fascynują się rajdami samochodowymi oraz osoby preferujące po pracy wypoczynek w najlepszym stylu.

Napoleon potrafił dyktować treść kilku listów równocześnie. Uczestnicy konferencji implantologicznej będą mieli trudniej, gdyż w trakcie trzydniowego spotkania przygotowano dla nich trzy całkowicie różne aktywności. Z drugiej strony jednak będą mieli nieco łatwiej, bowiem nikt nie wymaga od nich, aby wykonywali trzy wskazane aktywności jednocześnie. Poza tym organizatorzy dają wolną rękę. Każdy będzie mógł wybrać i skoncentrować się na tym co go kręci najbardziej. Jedno co łączy rzeszowską triadę to najwyższy poziom każdego z zaplanowanych wydarzeń.

W trakcie Konferencji „Różne oblicza implantologii” zasadniczą rolę będą odgrywać lekarze dentyści: zarówno po stronie wykładowców, jak i słuchaczy, a zatem najważniejsze jest to co będzie działo się w trakcie Konferencji. A dziać się będzie wyjątkowo dużo i w wyjątkowo dobrym stylu (co w przypadku wydarzenia szkoleniowo - naukowego oznacza przede wszystkim wysoki poziom).

Rejestracja na Konferencję „Różne oblicza implantologii”

Plan ramowy Konferencji „Różne oblicza implantologii”, zorganizowanej przy współudziale specjalistów z Athenea Dental Institute, przedstawia się następująco.

Czwartek 11 listopada 2021 r. godz.: 17.00- 20.00.
Wizyta w spa hotelu "Blue Diamond" wraz z lekkim poczęstunkiem (wymagany strój kąpielowy).

Piątek 12 listopada 2021 r.
9.00-9.15 Otwarcie konferencji.
9.15-10.45 prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak - Natychmiastowe obciążenie implantów w strefie estetycznej.
10.45-12.00 Przerwa.
12.00-13.30 dr n. med. Mariusz Duda, lek. dent. Krzysztof Pluta - Konsekwencja w edukacji implantologicznej:chirurgia-perioimplantologia-implantoprotetyka-okluzja.
13.30-14.20 Obiad (Restauracja ”Oranżeria”).
14.20-15.30 dr n. med. Adam Aleksander Nowicki - Zastosowanie implantów tuberopterygoidalnych przy natychmiastowych odbudowach pełnołukowych.
15.30 -15.45 Przerwa
15.45-16.45 Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak - „Materiały auto i allogenne w odbudowie zębodołów i ubytków kostnych wyrostka zębodołowego”.
16.45-17.00 przerwa
17.00-18.15 lek. dent. Paweł Szczepaniak - „WeldOne-WellDone. Natychmiastowa rehabilitacja implantoprotetyczna z zastosowaniem metody spawania wewnątrzustnego w technologii WeldOne”.
18.15- Podsumowanie pierwszego dnia
19.30 -Kolacja dyskotekowo-grillowa na zewnętrznym tarasie (zadaszenie), położonym na 6 piętrze Hotelu Rzeszów oraz w spotkanie w Klubie „Piekiełko”- dla wszystkich uczestników.

Sobota 13 listopada 2021 r.
9.00-9.15 Rozpoczęcie.
9.15-10.45 Prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz - „Implanty szczękowo- twarzowe”.
10.45-12.00 lek. dent. Nawrocki Michał – „Protokoły immediate Smile w cyfrowej implantologii”
12.30-14.30 Warsztaty
16.30 Wieczorne zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W zależności od liczby chętnych i pogody - autokar, pieszo lub połączenie obu form.

Rejestracja na Konferencję „Różne oblicza implantologii”

Implementacja wypoczynku

Solidna dawka wiedzy uzupełniona zostanie niemniej solidną dawką relaksu. Do dyspozycji gości Konferencji przeznaczono m.in. basen z atrakcjami wodnymi i wbudowanym drink barem, kompleks czterech saun i łaźni, strefę schładzania oraz nastrojowe tepidarium z podgrzewanymi leżakami.

Dla tych, którzy zawsze lubią być w formie, czekać będzie profesjonalna siłownia, a sąsiadujący z hotelem kompleks sportowy usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych miłośników aktywnego trybu życia.

W gabinetach SPA oferowanych jest - do wyboru - blisko 100 różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, tak zwanych kompleksowych rytuałów oraz specjalistycznych kuracji wyszczuplających i ujędrniających z wykorzystaniem najnowszego sprzętu hi-tech.

Na chętnych czeka bogata oferta masaży: klasycznych, relaksacyjnych, sportowych lub zainspirowanych wielowiekowymi tradycjami z najdalszych zakątków globu. 

Zaimplantowany Racing Simulator

Miłym uzupełnieniem konferencji, a dla wielbicieli sportów motorowych, być może nawet clou programu będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kierowcy rajdowego dzięki profesjonalnemu symulatorowi Racing Simulator. Dokładnie z takiego sprzętu korzystają mistrzowie Formuły 1.

Racing Simulator, będący zaawansowanym technologicznie urządzeniem, przeznaczony jest nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla amatorów sportów motorowych i entuzjastów dobrej zabawy za kierownicą profesjonalnego samochodu rajdowego.

Racing Simulator przeznaczony jest także dla osób, które chcą nauczyć się jak kontrolować samochód w trudnych, zmiennych warunkach.

Chętni mogą usiąść w kubełkowym fotelu, zapiąć sześciopunktowe pasy, chwycić sportową kierownicę, hydrauliczną dźwignię hamulca ręcznego, nacisnąć łopatkę zmiany biegów, poczuć na swoim ciele ryk potężnego silnika i wyruszyć do walki o najlepszy czas na jednym ze stu realnych torów.

O ile znajdą się chętni, przeprowadzona byłaby rywalizacja o tytuł Mistrza Racing Simulator. Najlepsi mogliby uczestniczyć w zawodach finałowych,  zaplanowanych wstępnie pod koniec 2021 r.

Będą Samochodowe Mistrzostwa Polski Lekarzy

Organizator Konferencji lek. dent. Radosław Maksymowicz, sam admirator sportów samochodowych, poinformował, że dąży do przeprowadzenia Samochodowych Mistrzostw Polski Lekarzy. Ambasadorem cyklu sportowych imprez jest wielokrotny Rajdowy Mistrz Polski i Słowacji - Grzegorz Grzyb.

Mistrzostwa mają być imprezą, która połączy część edukacyjno – rekreacyjną (gra terenowa, obejmująca doskonalenie technik jazdy i ratownictwo medyczne), z częścią rywalizacji sportowej (wyścigi na torze).

W planie jest pięć eliminacji lokalnych w różnych miejscach w kraju. W lutym 2022 r. odbędzie się pierwsza na terenie Podkarpacia i po zweryfikowaniu logistyki – wystartują następne. Szczegóły wkrótce.