PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Termin LDEK w wiosennej sesji 2022 r.

Autor: nieck • Źródło: en
07-09-2021, 09:45
Termin LDEK w wiosennej sesji 2022 r. Zbliża się LDEK (fot. Shutterstock)
Najbliższy Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy zostanie przeprowadzony w środę, 2 lutego 2022 r. - informuje Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

Zgłoszenie do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego następuje wyłącznie za pomocą tzw. Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). Konieczne jest także potwierdzenie tożsamości oraz uprawnień, niezbędnych do posiadania konta. Można to zrobić we właściwej Okręgowej Izbie Lekarskiej lub Naczelnej Izbie Lekarskiej.

Do LDEK mogą przystąpić lekarze dentyści. Nie mogą więc zgłaszać się do tego egzaminu studenci.

Wniosek zgłoszeniowy do LDEK należało zgłosić (za pomocą SMK) do 
30 listopada roku kalendarzowego poprzedzającego rok, w którym jest przeprowadzany dany egzamin - w przypadku egzaminów wyznaczonych w okresie od 1 lutego do 28 lutego.

Najbliższy LDEK zostanie przeprowadzony w sobotę, 2 lutego 2022 r. Zgodnie z art. 14a ust. 5a Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty termin ten może ulec zmianie.

W celu uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56 proc. maksymalnej liczby punktów z testu. Wynik LDEK nie stanowi decyzji w rozumieniu Kodeksu postępowania administracyjnego. Nie przysługuje więc od niego odwołanie na zasadach określonych w tym Kodeksie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
LDEK   egzamin  

POLECAMY W SERWISACH