PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Teraz Konferencja EPA w Grecji, a następna - w Polsce

Autor: miro • Źródło: ms
13-09-2021, 10:01
Teraz Konferencja EPA w Grecji, a następna - w Polsce Prof. Phophi Kamposiora, prezes Europejskiego Towarzystwa Protetycznego zaprasza na Konferencję EPA
30 września w greckich Atenach rozpocznie się 44. edycja konferencji Europejskiego Towarzystwa Protetycznego (EPA). Gospodarzem kolejnej, zaplanowanej na 2024 r. będzie Polska, a konkretnie Białystok.
  • 44. Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego na przełomie września i października w Atenach.
  • Kolejny Kongres EPA odbędzie się w 2024 r. w Polsce - w Białymstoku, a tematem wiodącym będzie: okluzja - klucz do sukcesu w rehabilitacji protetycznej.

- Warto przyglądać się, temu co wydarzy się w Atenach, tym bardziej, że gospodarzem kolejnego spotkania EPA (w 2024 r.) będzie Białystok – informuje prof. Teresa Sierpińska, szefowa Sekcji Protetyki PTS.

Za każdym razem konferencja EPA organizowana jest w innym kraju europejskim, a tematyka to szeroko pojęta protetyka od materiałoznawstwa, poprzez stałe, ruchome uzupełnienia protetyczne, po implantoprotetykę.

Konferencja od lat gromadzi środowisko protetyków, zarówno tych pracujących w uczelniach medycznych jak i tych praktykujących.

EPA w Grecji

Podczas konferencji reprezentowane będą praktycznie wszystkie kraje europejskie, ale także przedstawiciele: USA, Japonii, Izraela czy Kanady.

W trakcie trwania EPA można uzyskać wiedzę o aktualnych trendach protetycznych (potwierdzonych naukowo). Można wysłuchać licznych wykładów i podyskutować z uznanymi przedstawicielami świata nauki i praktyki.

W Atenach prezentacje wygłoszą m.in.: prof. Esposito, prof. Nitzan Bichacho, prof. Mario Sanz, prof. David Felton, prof. Marco Ferrari, prof. George Elides, prof. Daniel Edelhoff, prof. Phophi Kamposiora, prof. Andrea Ricci, prof. George Papavasiliou, prof. Francesco Mangano, prof. Elton Mijiritsky, prof. Stefano Lombardo i wielu innych.

Można również skorzystać z seminariów i warsztatów. Tu przedstawia się wiedzę opartą na faktach. Warto śledzić webinary organizowane każdego miesiąca przez EPA jak również postarać się o międzynarodowy certyfikat protetyczny sygnowany przez EPA.

EPA w Polsce

Ostatni raz konferencja EPA odbyła się w Polsce w 2005 i została zorganizowana pod przewodnictwem prof. Wiesława Hędzelka, ówczesnego prezesa Sekcji Protetyki PTS.

Jednymi z założycieli EPA byli zmarły w 2018 r. prof. Eugeniusz Spiechowicz i prof. Włodzimierz Józefowicz (zmarł w 1993 r).

W 2024 r. EPA odbędzie się ponownie w Polsce - w Białymstoku, a tematem wiodącym będzie: okluzja - klucz do sukcesu w rehabilitacji protetycznej.

Czytaj także: Protetyka: najpierw Ateny, następnie Białystok

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH