• Rośnie popyt na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, ale też potrzeba wśród lekarzy dentystów na pogłębianie wiedzy i możliwość wymiany doświadczeń w tej dziedzinie
  • W Zawidowicach blisko 80 uczestników konferencji Stomatologia Estetyczna mogło wysłuchać wykładów m.in. dr n. med. Kaji Wichrowskiej-Rymarek, lek. dent. Katarzyny Kurkiewicz oraz tech. dent. Piotra Mosia.
  • Konferencja, która odbyła się 15 kwietnia, została zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Lekarską

Stomatologia Estetyczna w Zawidowicach. Konferencja WIL

Sekrety białego uśmiechu i profesjonalnego wybielania – taki tematom poświęcono kolejną edycję konferencji naukowo-szkoleniowej dla lekarzy dentystów. W wydarzeniu wzięło udział  blisko 80 osób.

Stomatologia estetyczna to jedna z najprężniej  rozwijających się dziedzin medycyny, coraz popularniejsza wśród pacjentów i coraz szerzej dostępna w gabinetach stomatologicznych.

– Pacjenci oprócz zdrowych zębów chcą mieć teraz piękny i biały uśmiech. My jako stomatolodzy wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i olbrzymiemu popytowi jaki jest na rynku. Podczas takich szkoleń dajemy lekarzom stomatologom możliwość poznania różnych technik, ale także aspektów ekonomicznych w tym zakresie, ponieważ stomatologia estetyczna jest droga, a my nie możemy i nie chcemy wszystkimi kosztami obciążać samych pacjentów,– powiedział lek. dent. Jacek Zabielski.

Plan pracy z pacjentem. Wykłady 

 „Puzzle stomatologiczne, dentysta-czas-ekonomia” - dr n. med. Kaja Wichrowska-Rymarek wyjaśniała czy dobra stomatologia musi być droga oraz prezentowała różne aspekty planowania pracy z pacjentem na przykładzie przypadków klinicznych.
– Myślę, że to temat bardzo ważny, zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej, zarówno z punktu widzenia lekarza dentysty jak i pacjenta. Temat jest przekrojowy, ale starałam się  w jednym wykładzie zawrzeć i poddać podstawowe procedury kliniczne i ułatwienia w ich zakresie, które pozwalają na usprawnienie naszej pracy oraz ograniczenie kosztów. Na przykładzie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej starałam się przedstawić uczestnikom w jaki sposób jesteśmy w stanie wykorzystać różnego rodzaju techniki i procedury, połączyć je z odpowiednim doborem materiałów, tak aby z jednej strony zaoszczędzić czas, a z drugiej nie stracić jakości naszej pracy, tym samym tworzyć trwałe, estetyczne prace, z uwzględnieniem kwestii ekonomicznych  – podkreśliła dr n. med. Kaja Wichrowska-Rymarek.

„ABC systemu Erkodent w profesjonalnym wybielaniu” przedstawił technik dentystyczny Piotr Moś.
Dla nas lekarzy to okazja do zdobycia wiedzy. Wykładowcy, którzy przyjeżdżają do Zawidowic przedstawiają nam najnowsze techniki to jest cenne. A przy okazji wymieniamy doświadczenia jak radzimy sobie w gabinetach, jak z pacjentami, a to jest ważna umiejętność – podsumowała konferencję lek. stom. Marlena Budź z Kalisza.

Konferencja WIL. Forum wymiany doświadczeń

– Takie konferencje są niezwykle potrzebne. Na co dzień jesteśmy zamknięci w gabinetach, dużo pracujemy, często popadamy w rutynę. A szkolenie daje nam szansę przede wszystkim na spotkanie, wymianę doświadczeń, dyskusję w kuluarach i poznanie opinii innych koleżanek, kolegów po fachu na temat przypadków jakie mieliśmy w gabinecie. Takie szkolenia dają nam na to szansę, a jeszcze miejsce, w którym się spotykamy dodaje uroku – dodała lek. stom. Krystyna Horoszkiewicz z Kalisza.

W części praktycznej mówiono m.in. o profesjonalnemu wybielaniu. Wszechstronnie tę tematyką przedstawiła dypl. higienistka Edyta Sidor. Natomiast lek. dent. Katarzyna Kurkiewicz radziła jak unikanąć złamania narzędzi maszynowych.

Wydarzenie miało miejsce  15 kwietnia w Zawidowicach.
Organizatorem szkolenia była Komisja Stomatologiczna WIL w Poznaniu oraz kaliska Delegatura.