PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolenia dofinansowane NIL - znamy terminy

01-07-2013, 00:01
Szkolenia dofinansowane NIL - znamy terminy (fot. PTWP)
Szkolenia dofinansowane NIL - znamy terminy (fot. PTWP)
Rozpoczął się projekt pt. Ogólnopolskie szkolenia z zakresu funkcjonowania systemu ochrony zdrowia oraz umiejętności komunikacji, współpracy i budowania relacji z pacjentem dla lekarzy rozpoczynających pracę". Kursy, w których mogą wziąć udział lekarze dentyści do 35 roku życia będą przeprowadzane w całym kraju.

O projekcie pisaliśmy szerzej w połowie czerwca, po tym jak opublikowano wyniki badania przeprowadzonego przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacji Naczelnej Rady Lekarskiej, którego celem było określenie potrzeb szkoleniowych oraz wiedzy młodych lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie kompetencji miękkich oraz organizacji systemu ochrony zdrowia.

Z badań wynika, że 70 proc. lekarzy i lekarzy dentystów nigdy nie uczestniczyło w szkoleniach dotyczących komunikacji z pacjentami, radzenia sobie ze stresem, czy innych kompetencji miękkich, choć 97 proc. badanych osób uważa, że są to sprawy tak samo ważne jak wiedza oraz umiejętności fachowe (więcej przeczytasz tutaj).

Zdecydowana większość ankietowanych (93 proc.) zadeklarowała potrzebę doskonalenia umiejętności komunikowania się z pacjentem oraz wyraziła potrzebę pogłębiania wiedzy dotyczącej organizacji systemu ochrony zdrowia (85 proc.), dlatego też Naczelna Izba Lekarska, przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej, będzie przeprowadzała na terenie całej Polski szkolenia w tym zakresie.

Wśród proponowanych aspektów z zakresu organizacji systemu ochrony zdrowia znajdą się tematy dotyczące: odpowiedzialności zawodowej, cywilnej i karnej lekarza dentysty, wystawiania recept na leki refundowane, zasad kontraktowania i rozliczania świadczeń z NFZ, form wykonywania zawodu lekarza dentysty, organizacji pracy i zarządzania zespołem.

W zakresie szkoleń dotyczących kompetencji miękkich poruszane będą tematy zapobiegania konfliktom i rozwiązywania sytuacji konfliktowych, umiejętności negocjacji, asertywnej komunikacji i wykorzystania własnego potencjału, radzenie sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, przekazywanie trudnych informacji i wspieranie pacjentów, radzenie sobie z manipulacją i agresją.

Do udziału w szkoleniach NIL zaprasza lekarzy i lekarzy dentystów z całej Polski w wieku do 35 roku życia i w trakcie specjalizacji.

Informacje można uzyskać w Biurze Projektu w Warszawie przy ul. Sobieskiego 110 oraz na stronie www.mlodylekarz.org - w zakładce Aktualności znajdują się terminy najbliższych szkoleń.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   szkolenia dla dentystów   Szkolenie  
  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek
    Puls HR House Market Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Archiconnect