PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

System liczby punktów ministerialnych za publikacje naukowe w ogniu krytyki

Autor: miro • Źródło: ms
12-03-2021, 12:25
System liczby punktów ministerialnych za publikacje naukowe w ogniu krytyki Punkty ministerialne za publikacje naukowe (foto unsplash)
Samorząd lekarski wnosi o zwiększenie liczby przyznawanych punktów ministerialnych w dziedzinie nauk medycznych przy kolejnym ogłoszeniu wykazu czasopism naukowych i materiałów z konferencji naukowych.

Skala finansowania jednostek naukowych zależy m.in. od liczby punktów ministerialnych za publikacje naukowe – przypomina Prezydium NRL. W ocenie samorządu lekarzy i lekarzy dentystów trudno przejść obojętnie wobec niemal niezauważalnej progresji w punktach ministerialnych dla czasopism z branży nauk medycznych czy inżynierii biomedycznej.

Prezydium NRL stoi na stanowisku konieczności przywrócenia przejrzystości zasad sporządzania listy czasopism naukowych. Samorząd lekarski wspiera w tym zakresie, podjęte 22 lutego 2021 r., stanowisko Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, które krytycznie ocenia zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w wykazie czasopism naukowych.

Stanowisko publikujemy tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   nauka   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH